archirama.pl

Dni Architektury w Gdyni 21-25 sierpnia. Ruszył III Weekend Architektury w Gdyni

Weekend Architektury w Gdyni to idealna okazja do spotkania znanych architektów oraz poznania najnowszych trendów architektury. W tym roku specjalnie dla miłośnikow fotografii program wzbogacono o Archi Foto Dzień. Dni Architektury w Gdyni potrwają od 21 do 25 sierpnia. Sprawdżcie jakie atrakcje przygotowali organizatorzy.

Dni Architektury w Gdyni 21-25 sierpnia. Ruszył III Weekend Architektury w Gdyni

Trzeci Weekend Architektury w Gdyni to okazja do poznania najnowszych trendów architektury. Goście obejrzą wystawy tematyczne poświęcone gdyńskiej architekturze oraz najlepszym projektom budynków na świecie z 2012 roku. Organizatorzy zaplanowali także specjalne spacery szlakiem architektury współczesnej w Gdyni. Program spacerów na Gdyńskim Szlaku Modernizmu pozwoli za to poznać obiekty architektury modernistyczej Gdyni.

Fot: materiały prasowe

Weekend Architektury w Gdyni ruszył już po raz trzeci. Jak co roku w czwarty weekend sierpnia Gdynia zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia nadmorskiej miejscowości i spotkania z architekturą. Do Gdyni zjadą architekci, pasjonaci architektury, historycy, eksperci architektury i urbanistyki. Weekend Architektury w Gdyni potrwa pięć dni, od 21 do 25 sierpnia.

Goście Weekendu Architektury w Gdyni

Jak co roku organizatorzy zaplanowali wiele bezpłatnych atrakcji dla gości gdyńskich dni architektury. W ramach  tegorocznej imprezy w dniach 23-24 sierpnia odbędą się tzw. ArchiPrelekcje. Będzie to kilkanaście prelekcji tematycznych prowadzonych przez architeków, historyków oraz ekspertów architektury i urbanistyki.Wykłady połączone będą z otwartym panelem dyskusyjnym. 24 sierpnia prelekcje Weekendu Architektury poprowadzi znany polski architekt Przemo Łukasik z medusagroup. Ponadto gościem specjalnym tegorocznycznych Archi Prelekcji bedzie architekt Robert Konieczny z KWK Promes.

Co nowego podczas Dni Architektury w Gdyni?

Tegoroczną nowością podczas III Weekendu Architektury w Gdyni będzie blok prezentacji młodych architektów z Trójmiasta, noszący nazwę "młodzi na start". Ponadto dzięki wydłużonej o dwa dni formule imprezy,  program wzbogacono o propozycję dla fanów  fotografii – Archi Foto Dzień. Uchwycić chwilę czy Fotografia architektoniczna na styku epok - to tematy porannych warsztatów. Dla pasjonatów kina dokumentalnego odbędzie się natomiast tzw. Archi Film- czyli spotkania z najlepszym, światowym kinem dokumentalnym.

Archi Spacery podczas Dni Architektury w Gdyni

Trzeci Weekend Architektury w Gdyni to także okazja do poznania najnowszych trendów architektury. Goście obejrzą wystawy tematyczne poświęcone gdyńskiej architekturze oraz najlepszym projektom budynków na świecie z 2012 roku. Organizatorzy zaplanowali także specjalne spacery szlakiem architektury współczesnej w Gdyni. Fani architektury modernistycznej także znajdą coś dla siebie. Program spacerów na Gdyńskim Szlaku Modernizmu pozwoli poznać obiekty architektury modernistyczej Gdyni. Dla gości dostępny będzie punkt Archi Czytelni z polską i europejską prasą architektoniczą.

Ruszył III Weekend Architektury w Gdyni

Organizatorem wydarzenia III Weekendu Architektury jest Miasto Gdynia. Częśc atrakcji podczas tegorocznej edycji imprezy odbędzie się w niedawno powstałym nowoczesnym pawilonie informacyjno-wystawienniczym- Gdynia InfoBox, zlokalizowanym tuż przy ulicy Świętojańskiej.

Więcej informacji na temat imprezy dostępnych jest na stronie weekendarchitektury.pl

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.08.2013 17:05

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!