Architektura
ARCHITEKTURA

Architektoniczna bryła, która może zwiedzać świat razem z Tobą! Dom mobilny

  • Komentarze

Dom mobilny  - 27 mkw wszędzie tam, gdzie Ty

Dom mobilny  - 27 mkw wszędzie tam, gdzie Ty

  • Dom Mobilny - dom  bez fundamentów
  • Dom Mobilny - otwarte okna o zmierzchu
  • Front Domu Mobilnego
  • Łazienka
  • Wnętrze otwarte na przestrzeń zewnętrzną
  • Przewóz Domu Mobilnego

Małe domy, małe mieszkania - mało zalet? Wręcz przeciwnie! Obywatele współczesnego świata to ludzie mobilni. Dziś nie mieszkamy przez całe życie w jednym miejscu, tak jak robili to nasi rodzice czy dziadkowie. Czy przez to nieustanne przemieszczanie się, nie mamy szans na posiadanie własnego domu? Architektura współczesna radzi sobie z tą sytuacją tworząc ekoarchitekturę - bryły domów mobilnych

Mały dom - weź go ze sobą

Architektura współczesna potrafi zaskakiwać nietypowymi rozwiązaniami. Tak właśnie jest w tym przypadku! Dom mobilny nie różni się prawie niczym od zwykłego (małego) domu jednorodzinnego. Bryła wyposażona jest bowiem w dach, salon, łazienkę, sypialnię i okna. Dom nie ma jednak fundamentów, które ograniczają go do zajmowania tylko jednego miejsca na ziemi! Dzięki temu znika również problem pozwolenia na budowę.


Podróżniku! Zabierz do plecaka dom mobilny!


Przystosowany dla potrzeb dwóch osób dom mobilny to doskonały duży ‘gadżet’ dla podróżników i osób, które nie lubią przywiązywać się do jednego miejsca. Zaprojektowany przez biuro architektoniczne Abaton - dom modułowy wykonany jest z materiałów ekologicznych, które łatwo poddać recyklingowi. Powierzchnia tego wyjątkowego domu to zaledwie 27 mkw, które zajmują salon z kuchnią, łazienka i dwuosobowa sypialnia. Ekoarchitektura domu z dużą ilością przeszkleń sprawia, ze dom modułowy jest otwarty i sprawia wrażenie większego niż jest w rzeczywistości - ale tylko wtedy, gdy jest otwarty.
Po zamknieciu wszystkich okiennic i osłn dom zmienia się w zwartą, mocną bryłę, jak wyrzeźbioną z betonu architektonicznego.
Od teraz globetrotterzy nie muszą już mieszkać w hotelach, namiotach, i szałasach. Mogą mieć swój własny, wymarzony dom.

Podoba Ci się taki dom mobilny, ale masz większą rodzinę? Nie ma problemu! Pracownia Abaton planuje projekty kolejnych modułów, które można ze sobą łączyć. Dzięki temu możesz zbudować sobie przenośną willę, która pomieści tylu użytkowników, ilu będziesz potrzebował.

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.