Architektura
ARCHITEKTURA
Dom z kontenerów. Przedszkole z kontenerów

Wrocław buduje przedszkole z kontenerów

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Po domach z kontenerów przyszedł czas na przedszkola z kontenerów. Fundacja Familijny Wrocław wychodzi naprzeciw potrzebom braku miejsc w przedszkolach, a dolnośląskie przedszkolaki uczyć będą się w przedszkolu z kontenerów.

Problem braku miejsc w przedszkolach od dawna elektryzuje opinię publiczną, jednak mimo to brakuje rządowych rozwiązań, które zapobiegłyby problemom rodziców. Staniem w niekończących się kolejkach, tylko po to by móc zapisać dziecko do drogiego i niekoniecznie wymarzonego przedszkola. Fundacja pożytku publicznego Familijny Wrocław zajmująca się wszelkimi formami działalności oświatowej i edukacyjnej szczególnie tej dotyczącej najmłodszych, nie poprzestała na słowach sprzeciwu wobec rządowej polityki ale zaczęła działać.

>>Domy z kontenerów - ile kosztują?

Program otwierania dodatkowych placówek przedszkolnych działa z powodzeniem już od kilku lat, a teraz przyszła pora na nowe rozwiązania technologiczne i ekonomiczne. Jak podaje wrocławska „Gazeta Wyborcza”, od września fundacja zamierza zorganizować placówki dla ponad 850 dzieci. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że będą to pierwsze kontenerowe przedszkola w kraju. Takiego rozwiązania użyto już m. in w Czechach, gdzie znaczna część przedszkolaków uczy się właśnie w kontenerach.

>>Zobacz dom wybudowany z kontenerów transportowych

W Polsce kontenery mają złą sławę od czasu słynnych kontenerowych domów dla powodzian. Słyszało się o panującej w nich niewygodzie, braku wentylacji, złym przewodzeniu ciepła. Wtedy jendak wina spoczywała na złym wprowadzeniu technologii, nie na niej samej. W Niemczech, czy Szwecji większość w tej chwili budowanych szkół i przedszkoli buduje się właśnie metodą kontenerową. Jest zdecydowanie szybsza i tańsza od tradycyjnego murowanego budownictwa. Zobaczymy, czy przyjmie się również w Polsce.

>>Domy i przedszkola z kontenerów. Kraków nie chce przedszkoli w kontenerach

przeczytaj rowniez
Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.04.2012 15:04
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.