archirama.pl

Wrocław buduje przedszkole z kontenerów

Po domach z kontenerów przyszedł czas na przedszkola z kontenerów. Fundacja Familijny Wrocław wychodzi naprzeciw potrzebom braku miejsc w przedszkolach, a dolnośląskie przedszkolaki uczyć będą się w przedszkolu z kontenerów.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Problem braku miejsc w przedszkolach od dawna elektryzuje opinię publiczną, jednak mimo to brakuje rządowych rozwiązań, które zapobiegłyby problemom rodziców. Staniem w niekończących się kolejkach, tylko po to by móc zapisać dziecko do drogiego i niekoniecznie wymarzonego przedszkola. Fundacja pożytku publicznego Familijny Wrocław zajmująca się wszelkimi formami działalności oświatowej i edukacyjnej szczególnie tej dotyczącej najmłodszych, nie poprzestała na słowach sprzeciwu wobec rządowej polityki ale zaczęła działać.

>>Domy z kontenerów - ile kosztują?

Program otwierania dodatkowych placówek przedszkolnych działa z powodzeniem już od kilku lat, a teraz przyszła pora na nowe rozwiązania technologiczne i ekonomiczne. Jak podaje wrocławska „Gazeta Wyborcza”, od września fundacja zamierza zorganizować placówki dla ponad 850 dzieci. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że będą to pierwsze kontenerowe przedszkola w kraju. Takiego rozwiązania użyto już m. in w Czechach, gdzie znaczna część przedszkolaków uczy się właśnie w kontenerach.

>>Zobacz dom wybudowany z kontenerów transportowych

W Polsce kontenery mają złą sławę od czasu słynnych kontenerowych domów dla powodzian. Słyszało się o panującej w nich niewygodzie, braku wentylacji, złym przewodzeniu ciepła. Wtedy jendak wina spoczywała na złym wprowadzeniu technologii, nie na niej samej. W Niemczech, czy Szwecji większość w tej chwili budowanych szkół i przedszkoli buduje się właśnie metodą kontenerową. Jest zdecydowanie szybsza i tańsza od tradycyjnego murowanego budownictwa. Zobaczymy, czy przyjmie się również w Polsce.

>>Domy i przedszkola z kontenerów. Kraków nie chce przedszkoli w kontenerach

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.04.2012 15:04

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!