archirama.pl

DOM Z MODUŁÓW. ZOBACZ ZALETY ARCHITEKTURY MODUŁOWEJ

Dom modułowy, budynki z kontenerów, czyli architektura modułowa oparta na budownictwie z prefabrykatów wcale nie musi kojarzyć się z blokami z wielkiej płyty. Pracownia architektoniczna REBEL CONCEPT, organizuje konferencję na temat architektury modułowej i pokazuje zalety domów z prefabrykatów.

Dom modułowy

Dom modułowy, dom z prefabrykatów. Architektura modułowa wcale nie musi być gorsza od tradycyjnej.

Fot: rebelconcept.com

Bloki z wielkiej płyty, czyli budownictwo z prefabrykatów to relikt epoki PRL. Dla wielu osób symbol kiepskiego budownictwa, ciasnych wnętrz i szpetnych blokowisk. Tymczasem architektura oparta na budownictwie modułowym i kontenerowym ma się coraz lepiej. Domy i budynki powstające z prefabrykatów są tanie w budowie i nie wymagają długotrwałego procesu budowlanego. Co więcej budynki z modułów i kontenerów zyskuja coraz ciekawsze i śmielsze projekty, często konkurujące z projektami budynków stawianych w tradycyjnych technologiach.

DOM MODUŁOWY, DOM Z PREFABRYKATÓW

Z myślą o rozwoju architektury modułowej pracownia architektoniczna REBEL CONCEPT, organizuje 03.10.2012 roku konferencję na temat architektury modułowej w Gdańsku pod patronatem Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Na tę okazję pracowania zbudowała budynek modułowy (na bazie ramy kontenerowej – trzy ramy), który będzie pokazywała jako przykład (w załączniku) udanej konstrukcji. Podczas konferencji odbędą się wykłady architektów, konstruktorów i partnerów pracowni wykonujących obiekty modułowe.

Konferencja “Moduł w Architekturze”

03.10.2012, godz. 12:00 Lęborska 3b, Budynek Starter (Arkońska Business Park)
Od 04.10 - 21.10 Wstęp wolny połączony - ZAPRASZAMY !  

12:00 - przygotowanie do konferencji i rozmowy z gośćmi.
12:30 - wstęp do imprezy przez prowadzącego z GIP
12:35 - Wykład na temat technologii modułowej - przedstawienie Rebel Concept i Diamond Module. - co to jest moduł ? - dla czego moduł ? - przedstawienie projektów Rebel Concept i Diamond Module. - przedstawienie procesu tworzenia "od szkicu po klucz"
13:30 - Gość Specjalny
14:00 - Dyskusja - pytania i rozmowy
14:30 - Przejście do domu pokazowego, czas na zwiedzanie
15:30 - Poczęstunek i rozmowy wolne.
16:00 - Podziękowanie i zakończenie.

Więcej informacji o budownictwie modułowym i konferencji na www.rebelconcept.com

Autor: materiały prasowe, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: rebelconcept.com
Data publikacji: 6.09.2012 11:00

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!