archirama.pl

Dom z ruchomymi ścianami. V4 nowoczesny parterowy dom w Sao Paulo, który posiada rozsuwane ściany. Ten dom zamienia się w werandę

V4 niezwykły dom z ogrodem w Sao Paulo to nowoczesne wnętrza, pełne przestrzeni i wyjątkowe ruchome ściany. Wszystko urządzone stylowymi meblami. To nowoczesny dom o wyjątkowej architekturze z nietypowo rozwiązanymi ścianami. Zobacz dom z otwieranymi ścianami na ogród, który zamienia się w werandę.

V4 niezwykły dom w Sao Paulo 24

V4 niezwykły dom z ogrodem w Sao Paulo. Nowoczesne wnętrza pełne przestrzeni i ruchome ściany.

Fot: Nelson Kon

Współczesna architektura stara się do maksimum optymalnie wykorzystać przestrzeń. Każdy metr kwadratowy domu czy mieszkania powinien być wykorzystany. Dom V4 pracowni architektonicznej studio mk27 jest zupełnym zaprzeczeniem tej doktryny. A wykorzystanie przestrzeni jest dalekie od maksimum możliwości. Dzięki niekonwencjonalnemu projektowi brazylijskich architektów powstał dom nie tylko łamiący wspomnianą regułę, ale w swoje konstrukcji oryginalny i niekonwencjonalny.

>>Kosmiczny projekt domu jednorodzinnego. Cocon House w Korei Południowej

Na przedmieściach Sao Paulo dominuje zabudowa złożona z domów o kilku kondygnacjach. Tymczasem V4 jest domem parterowym prawie nie widocznym z ulicy. Niezwykła jest również konstrukcja ścian domu. Umieszczony na filarach betonowy dach uzupełniają ruchome ściany. W każdej chwili można je rozsunąć i otworzyć całe wnętrze domu na ogród. Gdy rozsuniemy ściany dom staje się przestronną werandą chroniącą od deszczu i słońca. Salon uzupełnia przestronna okazała kuchnia. Na dachu zaaranżowano taras, który świetnie nadaje się do opalania. Z patio znajdującym się po drugiej stronie domu sąsiadują dwie sypialnie.

Projekt architektoniczny: studio mk27 - Marcio Kogan, Renata Furlanetto.
Wnętrza: studio mk27 - Diana Radomysler.
Foto: - Nelson Kon.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: © Nelson Kon, Nelson Kon
Data publikacji: 17.08.2012 14:00

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!