archirama.pl

NOWOCZESNE DOMY. Nowoczesny dom projekt pracowni 81.WAW.PL na miarę XXI wieku od 81.WAW.PL

Nowoczesny dom projektu pracowni architektonicznej 81.WAW.PL to niebanalna bryła i niesztampowe rozwiązania. To projekt domu jednorodzinnego, który stara się łączyć wygodę i oryginalną estetykę. Projekt pracowni 81.WAW.PL - dom jednorodzinny o powierzchni 470 mkw.

Dom Nowoczesny 81.WAW.PL. 1

Nowoczesny dom na miarę XXI wieku projektu 81.WAW.PL.

Fot: 81.waw.pl

Kupując dom przyszli mieszkańcy coraz częściej zwracają uwagę na wygląd i bryłę domu. Stawiają na oryginalne i niesztampowe rozwiązania, które pozwolą wyróżnić ich projekt od wielu innych w okolicy. To właśnie chęć posiadania ciekawego i niepospolitego domu była motorem działania dla właścicieli działki w Parczewie. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna 81.WAW.PL. Projekt zaproponowany przez pracownię 81.WAW.PL zakłada powstanie domu jednorodzinnego o powierzchni 470 mkw.

Prostokątna działka o wymiarach 30m x 50m krótszym bokiem graniczy z drogą, co pozwala na usytuowania wjazdu właśnie w tym miejscu. Będzie to lokum idealnie przystosowane dla czteroosobowej rodziny. Optymalne rozplanowanie funkcji zapewni mieszkańcom intymność, a jednocześnie dzięki przestronnej strefie dziennej pozwoli na wspólne spędzanie czasu. Działka nie jest zadrzewiona, co daje przyszłym mieszkańcom niezliczone możliwości aranżacji i usytuowania zieleni wokół domu. Kształt domu przypomina literę „Y”, której ramiona otwierają się tworząc korytarz prowadzący do głównego wejścia.

>>Dom Bezpieczny z ruchomymi ścianami. Projekt: KWK Promes – Robert Konieczny

Czarne granitowe ramię konstrukcji prowadzące od furtki do wejścia do domu, od strony ogrodu staje się oryginalnym zadaszeniem tarasu. Dodatkowo ramię to oddziela strefę wejścia od podjazdu. - Ze względu na nietypowy kształt bryły większa część budynku została wykonana z konstrukcji żelbetonowej. Ściany zewnętrzne domu wykończono białym, kontrastującym z ramieniem, tynkiem oraz kamienną okładziną z czarnego granitu – opowiada architekt Anna Paszkowska z pracowni 81.WAW.PL. - Odpowiednie proporcje oraz podział materiałów elewacyjnych podkreślają dynamiczny charakter bryły. W stolarce okiennej zastosowano aluminiowe nakładki, zaś na zewnątrz dodatkowo zamontowano specjalny system trójszybowy charakteryzujący się niskim przenikaniem ciepła – dodaje Paszkowska.

>>Modernizacja domu kostki. Przebuduj dom rodem z PRL na nowoczesny

Wnętrze budynku podzielono na dwie odrębne strefy: dzienną i prywatną. Na piętrze zaplanowano sypialnie, przestronny pokój kąpielowy oraz pralnię. Na parterze natomiast wyodrębniono dwie części. W pierwszej znalazł się garaż mogący pomieścić dwa samochody, gabinet do pracy oraz garderoba. Z kolei druga część składa się z przestronnego salonu z bezpośrednim wyjściem na taras oraz kuchni z jadalnią, którą od salonu oddziela klimatyczny kominek. Szczególną uwagę zwracają rozległe przeszklenia w salonie, które otwierają pomieszczenie na ogród i południową stronę, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia ilość naturalnego światła.

Wnętrze domu utrzymane jest w neutralnych, monochromatycznych kolorach. Posadzka w salonie, która wykonana jest z płomieniowanego bazaltu w swoisty sposób wypływa na zewnątrz, optycznie powiększając przestrzeń, a jednocześnie łamie barierę między wnętrzem, a tym, co na zewnątrz – zaznacza Anna Paszkowska. Charakteru całości wystroju nadają ręcznie robione meble marki Gacca, które cechują się niezwykłym wzornictwem i najwyższej klasy materiałami. Centralne miejsce w salonie zajmuje ogromna kanapa w obiciu przypominającym drewno, która ociepla całe wnętrze.

>>Dom architekta. Arka Koniecznego, dom na wzgórzu w Brennej

Autor: 81.waw.pl
Zdjęcia: 81.waw.pl
Data publikacji: 18.04.2012 16:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!