archirama.pl

Dworce. Poznańskie dworce PKP będą ładniejsze?

Jak będą wyglądać poznańskie dworce po remontach? Mówi się ujednoliceniu stylistyki ławek, koszy na śmieci i innych peronowych detali.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

O ujednoliceniu wzorów ławek, lamp i modernizacji peronów pisze „Gazeta Wyborcza Poznań”. W Poznaniu remontuje się dworce główny i Zachodni. Część prac, jak modernizacja peronów, realizuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak podaje gazeta właśnie prace tej firmy budzą najwięcej kontrowersji.

>>Dworce przed Euro 2012. Nowy Dworzec Warszawa Stadion w starym stylu

Poznaniacy i specjaliści mają się skarżyć na mało estetyczne wykończenie peronów i towarzyszącą im małą architekturę – m.in. słabej jakości siedzenia na peronach. Jak donosi gazeta, kolejarze dotąd bronili się, że wszystko jest realizowane zgodnie z normami. Ale teraz rozpoczęli prace nad nowym katalogiem elementów tzw. małej architektury peronowej. Spółka chce ogłosić konkurs na projekty kolejowych obiektów w kilku różnych stylach architektonicznych od dworkowego po neogotycki.

Jak powiedział przedstawiciel spółki gazecie katalog będzie nadawał kierunek estetyczny inwestycji dworcowych. Czy Poznań Główny i inne dworce wypięknieją dzięki nowym wytycznym architektonicznym? Na wyniki trzeba poczekać. Przynajmniej do zakończenia konkursu, bo dopiero wtedy będzie wiadomo jakie style, będą wyznaczały estetyczne kanony poznańskich dworców.

>>Dworzec Wrocław Główny. Pawilon Południowy pełen miedzi

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 17.04.2012 11:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!