archirama.pl

Dworzec Główny, stacja Wrocław Stadion, lotnisko we Wrocławiu. Jak dojechać na stadion we Wrocławiu?

Wrocław przygotował się na przyjazd kibiców na Euro 2012. Wyremontowano Dworzec Główny, zbudowano stację Wrocław Stadion i nowy terminal lotniska we Wrocławiu. Jeśli jeszcze nie wiesz jak dojechać na stadion we Wrocławiu na mecz Polska Czechy. My przypominamy jak zmienił się dworce i lotnisko.

Dworzec Wrocław Główny i okolice

Dworzec Wrocław Główny remontowany na Euro 2012.

Fot: grupa 5 architekci

Pociągiem na stadion we Wrocławiu

Zabytkowy Dworzec Główny we Wrocławiu zyskał zupełnie nowy wygląd na Euro 2012. Trzeba przyznać, że na mecz do Wrocławia warto przyjechać pociągiem tylko po to, żeby zobaczyć dworzec. Wyremontowana elewacja przywróciła budynkowi dawny blask. Nowa hala wrocławskiego dworca jest funkcjonalna i przyjazna dla pasażerów. Przy tym budowniczym udało się zachować dawny charakter dworcowego wnętrza. Renowacji poddano secesyjne kasy. Remont przywrócił również właściwy wygląd platformom peronowym Dworca Głównego we Wrocławiu. Ale na mecz do Wrocławia warto pojechać pociągiem, bo na sam stadion prowadzi szybkie połączenie kolejowe. Od południowej strony stadionu zbudowano z myślą o Euro nową stację Wrocław Stadion.

Samolotem na mecz Polska Czechy

Lotnisko we Wrocławiu wzbogaciło się przed Euro 2012 o zupełnie nowy terminal, który został zbudowany specjalnie z myślą o kibicach. Wszyscy odwiedzający nowy terminal wrocławskiego lotniska, podkreśla, że jego architektura robi naprawdę wrażenie. Prosta konstrukcja oparta na metalu i szkle to bardzo harmonijna lekka bryła z nieco falującymi kształtami. Uwagę przykuwa zwłaszcza pofalowany dach terminalu lotniska, który sprawia wrażenie ciągłego ruchu. Terminal okazale prezentuje się zwłaszcza w nocy, gdy hala jest rozświetlona od wewnątrz. Za to w dzień szklana konstrukcja pozawala obserwować ruch panujący na płycie lotniska.

>>Stadion we Wrocławiu na Euro 2012 od środka. Szatnia, loże VIP i areszt. Polska Czechy we Wrocławiu

Na stadion we Wrocławiu komunikacją

Na czas meczów Euro 2012 we Wrocławiu miejscy urzędnicy zadbali również o komunikacje miejską. Na mecz Polska Czechy na stadionie we Wrocławiu można dojechać od północy trzema liniami autobusowymi 103, 403, 435. Od strony południowej mamy do dyspozycji tramwaje 3,10,20.

>>Polska Czechy Wrocław. Gdzie we Wrocławiu zamieszkali polscy piłkarze?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: grupa 5 architekci
Data publikacji: 15.06.2012 12:38

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!