archirama.pl

Dworzec Główny we Wrocławiu. Remont prawie skończony

Dworzec Główny we Wrocławiu przed Euro 2012 prawie skończony. Hala dworca odzyska do końca maja dawny blask. Zabraknie tylko sklepów i restauracji.

Dworzec Wrocław secesyjne kasy

Na dworzec Główny we Wrocławiu wrócą secesyjne kasy

Fot: PKP

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław” remont dworca Głównego we Wrocławiu jest na finiszu. Gotowe jest nowe zadaszenie, a w holu pojawiła się granitowa posadzka. Pojawiły się tez odrestaurowane secesyjne kasy. Wnętrze zabytkowego wrocławskiego dworca z każdym dniem zyskuje nowe oblicze. Gotowe są nie tylko okienka kasowe. Działają już ruchome schody prowadzące do pasażu handlowego. Architektoniczne oblicze dworca zmienia się z każdym dniem remontu.

Na Euro 2012 będzie działać wszystkie 18 kas. Czynne będą dworcowe toalety i windy – będzie ich 11. Gazeta pisze też o tym, że najwięcej pracy pozostaje wciąż na peronie trzecim, który nadal przypomina rozkopany plac budowy. Natomiast uporządkowano przed dworcem od strony ul. Piłsudskiego. Z usypanej ziemi powstały tam wyspy zieleni. Został na nich założony trawnik. Rozpoczęło się też sadzenie drzew.

>>Dworce przed Euro 2012. Nowy Dworzec Warszawa Stadion w starym stylu

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: PKP
Data publikacji: 8.05.2012 10:57

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!