archirama.pl

DWORZEC W BYDGOSZCZY DO REMONTU. BYDGOSZCZ GŁÓWNA Z NOWYM HOLEM I KŁADKAMI

BYDGOSZCZ GŁÓWNA DO REMONTU. Stację kolejową w Bydgoszczy czeka gruntowna przebudowa i remont. Nowe Bydgoszcz Główna zyska zupełnie nowy hol. Nad torami dworca PKP w Bydgoszczy pojawią się kładki dla pieszych. Teraz Bydgoszcz Główna czeka na projekty architektów.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze Gazeta Wyborcza Bydgoszcz modernizacja dworca Bydgoszcz Główna jest już pewna. Stara stacja zostanie wyremontowana i gruntownie przebudowana. Remont stacji w Bydgoszcze ma się rozpocząć w przyszłym roku. Modernizację dworca zatwierdzili urzędnicy ministerstwa transportu. Bydgoszcz Główna.

Jak będzie wyglądał dworzec po remoncie?

Jak ustaliła gazeta odnowiony ma zostać zabytkowy budynek dworca Bydgoszcz Główna. Istniejący hol stacji zostanie doszczętnie zburzony, a na jego miejscu stanie zupełnie nowy budynek. Nad torami mają pojawić się kładki dla pieszych. Tunele nie zostaną zamknięte, a wyremontowane i odświeżone. Również platformom peronowe zostaną poddane gruntownej modernizacji. Inwestycja pochłonie blisko 200 mln złotych. Remont ma ruszyć w 2013 roku. Na razie trzeba ogłosić konkurs architektoniczny na nowy dworzec w Bydgoszczy.

>>Więcej na stronach Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

>>Dworzec Wrocław Główny wiesz jak wygląda po remoncie?

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 22.08.2012 14:38

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!