archirama.pl

Dziennik Zachodni: Katowice – Spodek już w nowych, jasnoszarych łuskach

Spodek powoli nabiera nowych kolorów! Generalny wykonawca modernizacji jego elewacji, czyli Mostostal Warszawa, rozpoczął montaż nowych łusek

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Ekipa remontowa usunęła już z pokrycia hali około 100 ton azbestu: ok. 30 tys. azbestowo- cementowych łusek (tyle płytek pokrywa Spodek) oraz płyty docieplające. Kolejne 10 tys. łusek do końca roku zniknie z elewacji lodowiska. Nowa elewacja Spodka jest zdecydowanie jaśniejsza niż ta, które pamiętamy sprzed remontu. Łuski są też wykonane z innego materiału.

Dotąd Spodek był pokryty łuskami cementowo-azbestowymi, nowe są natomiast aluminiowe. Ale tuż po wybudowaniu, hala miała właśnie taki kolor.

Jasnoszare płytki dostrzeżemy na fragmentach elewacji, pomiędzy siecią rusztowań, którymi nadal w całości pokryta jest hala. Wymiana elewacji to ostatni etap trwającej trzeci rok modernizacji Spodka. W 2009 roku zakończył się oszacowany na ok. 80 mln złotych remont wnętrz hali, przy tej okazji m.in. zwiększono pojemność widowni z 9 do 11 tys. miejsc.

czytaj całość >>>

Źródło: Dziennik Zachodni
Autor: Justyna Przybytek - Dziennik Zachodni
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 12.07.2011 11:49

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!