archirama.pl

Elewacja z białej cegły i nowoczesna, modernistyczna bryła. Pomysł na dom w kolorze białym, który łączy style. Jak pomalować dom? Z czego wykonać elewację?

Węgierskie biuro ZSK Architekcts połączyło nowoczesną bryłą, styl rustykalny i industrialny. Wyszedł z tego projekt nowoczesnego domu łączącego różne style. I dowód na to, jak można stworzyć ciekawą elewację z cegły. Elewację pomalowaną na biało.

Dom z białą elewacją 4

Dom z białą elewacją z cegły, węgierskiej pracowni ZSK Architects, może stanowić doskonałą inspirację dla osób chcących wyremontować stary dom. To także pomysł na wykorzystanie na oryginalne wykorzystanie cegły.

Fot: Tamas Bujnovszky/ ZSK Architects

Dom w Dunaujvaros to projekt węgierskiej pracowni architektonicznej ZSK Architekcts. Biała elewacja z pomalowanej cegły i prosta bryła do złudzenia przypominają polskie dom kostki. W końcu Polak – Węgier dwa bratanki. Ale prezentowany dom nie jest wynikiem rewitalizacji i przebudowy starego budynku. Powstał jako zupełnie nowy projekt, którego założeniem było nawiązanie do dawnego industrialnego klimatu miasteczka Dunaujvaros, przy jednoczesnym uwzględnieniu wiejskiego charakteru otoczenia.

Architekci zaczerpnęli z typowego dla tej okolicy stylu architektonicznego. Do konstrukcji elewacji wykorzystali naturalną cegłę. Biały kolor elewacji z kolei koresponduje z rolniczym charakterem regionu. Dom mimo nowoczesnej, modernistycznej bryły zyskuje nieco rustykalnego stylu przypominając murowane wiejskie obejścia. Natomiast metalowe detale korespondują z fabrycznym klimatem miasteczka. Dom jest nowoczesny nie tylko w swojej bryle, ale również za sprawą ekologicznych rozwiązań.

>>Dom z atrium. Nowoczesna bryła i klasyczne atrium w domu jednorodzinnym

Na dachu domu znalazły się zamaskowane kolektory słoneczne. Dom ogrzewany jest za pomocą pieca wykorzystującego jako paliwo biomasę. Trzeba przyznać, że nowoczesna sylwetka domu w połączeniu z rustykalno – industrialną elewacją mogą stanowić ciekawą inspirację. Zwłaszcza dla osób, które chcą wyremontować alb przerobić ceglany dom.

Projekt : 2009.
Realizacja: 2010.
Lokalizacja: Dunaujvaros, Węgry Powierzchnia: 180 m2
Architekt: Zsolt Zsuffa
Współpraca: Balazs Rose
Wnętrza: Genetto
>>Więcej na www.zsk.hu

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Tamas Bujnovszky/ ZSK Architects
Data publikacji: 10.08.2012 12:20

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!