archirama.pl

Enter, czyli nowy biurowiec w centrum Gdyni

Bryła biurowca została zaprojektowana przez pracownię BJK Architekci z Gdyni. Jak współczesna architektura pasuje do Białego Miasta?  

Nowy biurowiec - Enter w Gdyni

Nowy biurowiec - Enter w Gdyni. Bryła projektu pracowni architektonicznej BJK Architekci z Gdyni

Fot: BJK Architekci

Nowa bryła przy Śląskiej

Przy ulicy Śląskiej 47 w Gdyni, niedaleko największego w Gdyni centrum handlowego Riviera powstaje biurowiec klasy A. Zorganizowany przez firmę EKOLAN konkurs architektoniczny na budowę nowego biurowca wygrała firma BJK Architekci sp z o.o.
Nowy budynek ma stać się częścią miasta - z usługami w parterze i garażem podziemnym. Powierzchnia całkowita nowego obiektu to ok. . 7000 m kw, powierzchnia najmu 4 500 m kw. Biurowiec powstaje na działce przerywającej zabudowę pierzei – nowa bryła będzie więc na pewno dobrze widoczna na tle otoczenia.  Na parterze mają powstać punkty usługowe. Ta część budynku będzie miała powierzchnie ok. 600 m kw i będzie dobrze doświetlona dzięki wysokim witrynom. Jasna bryła nawiązuje do modernistycznej architektury Gdyni.

Biurowiec z widokiem na morze

Nowy biurowiec będzie miał 6 kondygnacji. Z biur na najwyższym piętrze będzie można oglądać panoramę Gdyni aż po port i morze.  EKOLAN zapowiada otwarcie biurowca Enter na  początek 2015 roku.
Wyświetl większą mapę

Autor: K.Z.
Zdjęcia: BJK Architekci
Data publikacji: 12.05.2014 16:25

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!