Architektura
ARCHITEKTURA
Euro 2012. Wycieczki po Polsce na Euro

Euro 2012 i wycieczka po Polsce. Co zobaczyć w Polsce podczas Euro 2012?

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Euro 2012 to nie tylko mecze na Stadionie Narodowym. Euro 2012 to także okazja do zwiedzenia ciekawych miejsc i zabytków w Polsce – Gazeta.pl Podróże. Sprawdź, co kibice mogą zobaczyć na Euro 2012 w Polsce.

Portal przygotował dla kibiców przyjeżdżający na Euro 2012 kilka ciekawych propozycji miejsc wartych odwiedzenia w przerwach pomiędzy meczami Mistrzostw Europy. To dobra propozycja zwłaszcza dla kibiców, którzy na Euro 2012 zatrzymali się w Krakowie. Portal poleca wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce.

Do Wieliczki warto pojechać na wycieczkę, bo to wyjątkowy zabytek figurujący na liści UNESCO. Kopalnia soli w Wieliczce jest najstarszą czynną kopalnią soli na świecie. Kopalnia w Wieliczce to 360 km korytarzy i 2040 komnat, z który trzeba zobaczyć te najwartościowsze, czyli 3,5 kilometra udostępnione zwiedzającym. Dla kibiców mieszkających bliżej Gdańska ciekawą propozycją może okazać się wycieczka szlakiem zamków krzyżackich.

Jak pisze portal w Polsce jest sporo miejscowości, w których do dziś stoją dobrze zachowane warownie i zamki pamiętające czasy krzyżaków na ziemiach polskich. Wycieczkę można zacząć od Torunia i jego unikalnej gotyckiej starówki. Oczywiście obowiązkowy punkt takiej wycieczki to zamek krzyżacki w Malborku. Największy w Europie kompleks zamkowo – klasztorny. Dla miłośników dzikiej przyrody portal proponuje wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Ojcowski Park Narodowy to perła Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Park to nie tylko głębokie na 100 m wąwozy, i wapienne skałki. Park obejmuje również 15-kilometrowy odcinek doliny Prądnika. Dla miłośników architektury w wyjątkowym miejscu w parku, na stromej skale stoi imponujący gotycko-renesansowy zamek Pieskowa Skała. Więcej na portalu Gazeta.pl Podróże

>>ZABYTKI POLSKA. Twierdza MODLIN, najdłuższy budynek Europy

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.06.2012 11:16
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.