archirama.pl

Euro 2012: PGE Arena z połączeniem kolejowym. Jest peron

Stadion PGE Arena coraz bardziej kompletny przed Euro 2012. Jest już gotowe połączenie kolejowe ze stadionem, działa peron przy gdańskim stadionie.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Gdańsk” na stadion PGE Arena już w poniedziałek ruszą pociągi. W końcu działa przystanek kolejowy Gdańsk Stadion Expo. Pierwsi kibice dojadą na stadion 3 maja podczas spotkania Legia – Lechia. Nowy przystanek kolejowy, znajdujący się kilka minut od piłkarskiej areny tuż obok siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich, może nie powala architekturą i stylem.

>>Dworce przed Euro 2012. Nowy Dworzec Warszawa Stadion w starym stylu

Peron to prosta platforma zbudowana z betonowych płyt i kostki brukowej. Na stacji brakuje elementów małej architektury, które mogłyby podkreślić charakter tego miejsca. Dworzec, z którego korzystać będą kibice podczas Euro 2012, jest prosty i funkcjonalny. Na peronie o długości 215 metrów znalazły się jedynie oświetlenie, tablice informacyjne i kolejowy zegar. Jak ustaliła gazeta inwestycja kosztowała około 2 mln złotych.

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 30.04.2012 11:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!