Architektura
ARCHITEKTURA
Euro 2012. Stadion Narodowy wnętrza

EURO 2012: Tu reprezentacje przygotowują się do meczy Euro. Zobacz Stadion Narodowy od wnętrza

 • Komentarze

Strefa sportowa dla zawodników - szatnie

Strefa sportowa dla zawodników - szatnie

Fot: Narodowe Centrum Sportu
 • Strefa sportowa dla zawodników - łazienka
 • Strefa sportowa dla zawodników - natryski
 • Kaplica Wielowyznaniowa na Stadionie Narodowym
 • Strefa sportowa dla zawodników - natryski
 • Strefa sportowa dla zawodników - wanny dla zawodników
 • Strefa sportowa dla zawodników - wanny dla zawodników
 • Strefa sportowa dla zawodników - szatnie
 • Strefa sportowa dla zawodników - szatnie
 • Kaplica Wielowyznaniowa na Stadionie Narodowym
 • Kaplica Wielowyznaniowa na Stadionie Narodowym
 • Kaplica Wielowyznaniowa na Stadionie Narodowym
 • Kaplica Wielowyznaniowa na Stadionie Narodowym
 • Odlotowe fotele dla trenerów i rezerwowych
 • Loża VIP na Stadionie Narodowym

Mecz otwarcia EURO 2012 już 8 czerwca. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Polacy rozegrają wtedy mecz z Grecją. Wszyscy już wiedza jak wygląda Stadion Narodowy z zewnątrz. Zobacz, gdzie przed samymi meczami będą przygotowywać się piłkarze reprezentacji Polski, Grecji i Rosji. Zobacz Stadion Narodowy od wnętrza.

Szatnie dla zawodników na Narodowym – oaza spokoju

Miejsca pzeznaczone dla zawodników to przestronne i minimalistycznie wykończone wnętrza. Każdy zawodnik posiada tu swoje miejsce. W eleganckich szafach i półkach piłkarze mogą z dumą wieszać swoje narodowe stroje. Każdy reprezentat może w przerwie odpocząć na wygodnych siedzeniach. Spokojna tonacja kolorów, jaką zastosowano w szatnich na pewno pozwoli zawodnikom zebrać siły i zrelaksować się przed meczem.

Strefa sportowa dla zawodników

Piłkarze z pewnością skorzystają także z przestronnych pomieszczeń, które zostały zaprojektowane, jako strefa sportowa – jest to miejsce regenreacji i relaksu dla zawodników. W pomieszczeniach zamontowano wygodne wanny z hydromasażem, gdzie podczas meczu Polska – Portugalia miał kąpać się sam C. Ronaldo! W pomieszczeniu obok znajdują się przestronne natryski. Cała „strefa relaksu” łączy się bezpośrednio z poszególnymi szatniami. Dzięki takiemu założeniu każda drużyna będzie miała do dyspozycji swój „kawałek” stadionu. Miejmy nadzieję, że takie ekskluzywne warunki pomogą biało – czerwonym zebrać, jak najwięcej sił na najbliższe spotkanie z Grecją.

>> Zobacz, w jakich warunkach mieszka reprezntacja Rosji!

Wielowyznaniowa kaplica łączy religie z całego świata

Na Stadionie Narodowym nie zapomniano o zaprojektowaniu przestronnej kaplicy wielowyznaniowej. Kaplica została poświęcona 10 maja, a w tej uroczystoście uczestniczyło trzech przedstawicieli największych religii: chrześcijańskiej, judaizmu i islamu. NCS zaznacza, że projekt kaplicy powstawał w oparciu o rozmowy z duchownymi różnych religii, a myślą przewodnią projektantów było nawiązanie do filozofii Jana Pawła II, który zaznaczał jak ważny jest dialog między religiami.

Lokalizacja kaplicy powozli, nie tylko dla zawodnikom, ale także kibicom, trenerom, czy sędziom,  znaleźć spokój, jest to miejsce, w którym będzie można się wyciszyć i skupić. Jedność religii odzwierciedlona została w uniwersalnej symbolice światła, gdyż elementem wspólnym dla każdej religii jest właśnie światło, które powszechnie zostało uznane za symbol boskości.

Jak dojechać na stadion i do strefy kibica w Warszawie?

Strefa Kibica w Warsawie została zlokalizowana w samym centrum, pod Pałacem Kultury i Nauki, na Placu Defilad i na otaczającym całe założeniue, parku. Taka lokalizacja zapewnia bardzo dogodne połączenie komunikacyjne z samym stadionem, jak i z pozostałymi miejsami w stolicy.

>> Zobacz, jak wygląda Strefa Kibica w Warszawie!

Lokalizacja naważniejszych miejsc podczas EURO 2012 w ścisłym centrum stolicy, zapewnia bardzo dobrą komunikację z każdym miejscem w Warszawie. Jednak aby ułatwić kibicom dotarcie w najbardziej oblegane miejsca podczas rozgrywek EURO 2012, władze miasta stworzyły nowe połączenia i wyremontowały najważniejsze miejsca przesiadkowe dla kibiców. Furorę zrobiła niedawno otwarta stacja Stadion PKP, gdzie już z peronów możemy podziwiać Stadion Narodowy. Perony dworca w nawiązaniu do pobliskiego Stadionu zostały wykonane z biało czerwonych płyt szklanych. Wysiadając na stacji dworzec Stadion po 10 min spacerze znajdziemy się pod samym Stadionem Narodowym. W warszawie odnowiono także Dworzec Warszawa Centralna oraz Dworzec Warszawa Wschodnia.

Komunikację z centrum stolicy, ma też ułatwić wydłużenie trasy kursowania linii S2 (szybka kolej miejska – SKM) oraz kolei mazowieckich. Pociagi SKM podwiozą nas od samego lotniska Chopina w Warszawie, przez stację Śródmieście, znajdującą się pod samą strefą kibica. Dalej SKM zawiezie nas pod sam Stadion Narodowy, wcześniej zatrzymując się na Powiślu, skąd można wybrać się na spcer po warszawskiej starówce. SKM oraz KM dowiozą nas także do samego Sulejówka, gdzie na nowoczesnym stadionie Victoria, trenuje reprezentacja Rosji.

Z lotniska do centrum i strefy Kibica możemy dojechać także linią autobusową 175. Aby ułatwić kursowanie linii, na ul. Żwirki i Wigury postanowiono na czas EURO 2012 utworzyć specjalny Bus Pas.

ZTM w Warszawie zapewnia także, że kibice posiadający bilety na mecz, wolontariusze, dziennikarze (z identyfiakatorem wydanem przez Urząd m. st. Warszawy) oraz osoby z akredytacją UEFA podczas EURO 2012 podróżują komunikacją miejską i koleją bezpłatnie.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Narodowe Centrum Sportu
Data publikacji: 5.06.2012 12:57
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.