Szatnie dla zawodników na Narodowym – oaza spokoju
Miejsca pzeznaczone dla zawodników to przestronne i minimalistycznie wykończone wnętrza. Każdy zawodnik posiada tu swoje miejsce. W eleganckich szafach i półkach piłkarze mogą z dumą wieszać swoje narodowe stroje. Każdy reprezentat może w przerwie odpocząć na wygodnych siedzeniach. Spokojna tonacja kolorów, jaką zastosowano w szatnich na pewno pozwoli zawodnikom zebrać siły i zrelaksować się przed meczem.
Strefa sportowa dla zawodników
Piłkarze z pewnością skorzystają także z przestronnych pomieszczeń, które zostały zaprojektowane, jako strefa sportowa – jest to miejsce regenreacji i relaksu dla zawodników. W pomieszczeniach zamontowano wygodne wanny z hydromasażem, gdzie podczas meczu Polska – Portugalia miał kąpać się sam C. Ronaldo! W pomieszczeniu obok znajdują się przestronne natryski. Cała „strefa relaksu” łączy się bezpośrednio z poszególnymi szatniami. Dzięki takiemu założeniu każda drużyna będzie miała do dyspozycji swój „kawałek” stadionu. Miejmy nadzieję, że takie ekskluzywne warunki pomogą biało – czerwonym zebrać, jak najwięcej sił na najbliższe spotkanie z Grecją.
>> Zobacz, w jakich warunkach mieszka reprezntacja Rosji!
Wielowyznaniowa kaplica łączy religie z całego świata
Na Stadionie Narodowym nie zapomniano o zaprojektowaniu przestronnej kaplicy wielowyznaniowej. Kaplica została poświęcona 10 maja, a w tej uroczystoście uczestniczyło trzech przedstawicieli największych religii: chrześcijańskiej, judaizmu i islamu. NCS zaznacza, że projekt kaplicy powstawał w oparciu o rozmowy z duchownymi różnych religii, a myślą przewodnią projektantów było nawiązanie do filozofii Jana Pawła II, który zaznaczał jak ważny jest dialog między religiami.
Lokalizacja kaplicy powozli, nie tylko dla zawodnikom, ale także kibicom, trenerom, czy sędziom, znaleźć spokój, jest to miejsce, w którym będzie można się wyciszyć i skupić. Jedność religii odzwierciedlona została w uniwersalnej symbolice światła, gdyż elementem wspólnym dla każdej religii jest właśnie światło, które powszechnie zostało uznane za symbol boskości.
Jak dojechać na stadion i do strefy kibica w Warszawie?
Strefa Kibica w Warsawie została zlokalizowana w samym centrum, pod Pałacem Kultury i Nauki, na Placu Defilad i na otaczającym całe założeniue, parku. Taka lokalizacja zapewnia bardzo dogodne połączenie komunikacyjne z samym stadionem, jak i z pozostałymi miejsami w stolicy.
>> Zobacz, jak wygląda Strefa Kibica w Warszawie!
Lokalizacja naważniejszych miejsc podczas EURO 2012 w ścisłym centrum stolicy, zapewnia bardzo dobrą komunikację z każdym miejscem w Warszawie. Jednak aby ułatwić kibicom dotarcie w najbardziej oblegane miejsca podczas rozgrywek EURO 2012, władze miasta stworzyły nowe połączenia i wyremontowały najważniejsze miejsca przesiadkowe dla kibiców. Furorę zrobiła niedawno otwarta stacja Stadion PKP, gdzie już z peronów możemy podziwiać Stadion Narodowy. Perony dworca w nawiązaniu do pobliskiego Stadionu zostały wykonane z biało czerwonych płyt szklanych. Wysiadając na stacji dworzec Stadion po 10 min spacerze znajdziemy się pod samym Stadionem Narodowym. W warszawie odnowiono także Dworzec Warszawa Centralna oraz Dworzec Warszawa Wschodnia.
Komunikację z centrum stolicy, ma też ułatwić wydłużenie trasy kursowania linii S2 (szybka kolej miejska – SKM) oraz kolei mazowieckich. Pociagi SKM podwiozą nas od samego lotniska Chopina w Warszawie, przez stację Śródmieście, znajdującą się pod samą strefą kibica. Dalej SKM zawiezie nas pod sam Stadion Narodowy, wcześniej zatrzymując się na Powiślu, skąd można wybrać się na spcer po warszawskiej starówce. SKM oraz KM dowiozą nas także do samego Sulejówka, gdzie na nowoczesnym stadionie Victoria, trenuje reprezentacja Rosji.
Z lotniska do centrum i strefy Kibica możemy dojechać także linią autobusową 175. Aby ułatwić kursowanie linii, na ul. Żwirki i Wigury postanowiono na czas EURO 2012 utworzyć specjalny Bus Pas.
ZTM w Warszawie zapewnia także, że kibice posiadający bilety na mecz, wolontariusze, dziennikarze (z identyfiakatorem wydanem przez Urząd m. st. Warszawy) oraz osoby z akredytacją UEFA podczas EURO 2012 podróżują komunikacją miejską i koleją bezpłatnie.

-
Stadion Narodowy, Nowe Muzeum Śląskie, Silver Tower we Wrocławiu – to tylko niektóre bryły, które rywalizują o tytuł Obiektu Roku Aluprof więcej
-
Stadion Narodowy w Warszawie wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Autorzy projektu ze studia JSK Architekci, rozmawiali z nami na temat obiektu. Czy tego typu inwestycja jest nam potrzebna? Dlaczego nie jest to stadion lekkoatletyczny? Obejrzyjcie rozmowę ze Zbigniewem Pszczulnym i Mariuszem Rutzem. więcej
-
Dzisiaj minął dokładnie rok od hucznego otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie. Jego bryła wciąż budzi kontrowersje. Czy architektura stadionu rzeczywiście nie wpasowała się w prawobrzeżną Warszawę? Zobaczcie zdjęcia. Przypominamy też dzieje stadionu. więcej
-
Projekt Zahy Hadid zwyciężył w konkursie na Stadion Narodowy w Japonii. Tokijska arena będzie miała 80 tysięcy miejsc. Jedną z pierwszych dużych imprez będą mistrzostwa świata w Rugby w 2019 roku. więcej

- ARCHITEKTURA: Bryły z aluminium, czyli współczesna architektura polska
- ARCHITEKTURA: Wywiad z JSK Architekci. Posłuchajcie co Zbigniew Pszczulny i Mariusz Rutz mówią na temat Stadionu Narodowego. Wideo
- ARCHITEKTURA: Stadion Narodowy kończy rok! Piękne zdjęcia bryły i historia architektury. Którzy architekci byli związani w jego historią?
- ARCHITEKTURA: ZAHA HADID PROJEKTY. Tokijski stadion narodowy projektu Zahy Hadid
- ARCHITEKTURA: Instrukcja obsługi dachu Stadionu Narodowego: nie zamykać w czasie deszczu