archirama.pl

Filharmonia Szczecińska. Postaw ją na półce

Makieta Filharmonii Szczecińskiej to kolejny dodatek do miesięcznika „Architektura-murator”. Bryłę trzeba złożyć samodzielnie

Filharmonia Szczecińska, bryła makiety

Makieta Filharmonii Szczecińskiej w wersji DIY, materiały "Architektura-murator"

Fot: Architektura-murator

Kolejny z serii kolekcjonerskich dodatków do „Architektury-murator” to makieta budynku Filharmonii Szczecińskiej, laureata Nagrody Unii Europejskiej dla współczesnej architektury - Mies van der Rohe Award. Jej charakterystyczna bryła porównywana bywa z górą lodową o wielu wierzchołkach. Skomplikowany kształt to wyzwanie dla osób, które zdecydują się  na samodzielne złożenie papierowej makiety budynku.

Pierwszą z makiet dołączanych do kolejnych numerów miesięcznika „Architektura-murator”  był model budynku Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka w Krakowie. Model do składania trafił do czerwcowego wydania magazynu. Kolejnym numerom towarzyszyły makiety takich obiektów, jak dom jednorodzinny w Lublińcu (Dyrda Fikus Architekci) i zespół mieszkaniowy przy alei Wilanowskiej w Warszawie (JEMS Architekci). Makiety projektowane są przez architektów, członków zespołów, które tworzyły same budynki. Obiekty, ważne przykłady współczesnej architektury Polski, łączy też konkurs architektoniczny. Wszystkie zostały zakwalifikowane do finału konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, organizowanego przez „A-m”.

Autor: Architektura-murator
Zdjęcia: Architektura-murator
Data publikacji: 17.09.2015 01:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!