archirama.pl

Future 4 Build propaguje Ekobudownictwo, czyli budownictwo zrównoważone

Ekoinwestycje w Europie są już standardem. W samym Bukareszcie zielone budownictwo komercyjne stanowi 25 proc., w Pradze ponad 30 proc. a w Londynie blisko 90 procent. Widoczny, europejski trend trafił już do Polski, gdzie wyraźnie wzrosła wrażliwość ekologiczna Polaków oraz ich oczekiwania wobec inwestycji. Future 4 Build propaguje w Polsce ideę zrównoważonego budownictwa.

Future 4 Build

Future 4 Build zrównoważone budownictwo

Fot: materiały prasowe

Instytucje państwowe na całym świecie alarmują o konieczności adaptacji do nowoczesnego kierunku jakim jest zrównoważony rozwój w budownictwie. Kto powinien wykazać największe zainteresowanie tak ważną tematyką - inwestorzy, instytucje rządowe czy społeczeństwo? Teraz w Polsce możliwa jest merytoryczna debata oraz prezentacja rozwiązań poprzez zrzeszającą środowisko branżowe- platformę Future 4 Build. Firma Sapphire Ventures stworzyła innowacyjną platformę biznesową - Future 4 Build. Ten autorski projekt na rynku jest formą międzynarodowej konferencji i wystawy dedykowanej założeniom zrównoważonego rozwoju w inwestycjach budowlanych.

ZRÓWNOWAŻONE BUDOWNICTWO NIE PO RAZ PIERWSZY

Pierwsza edycja Future 4 Build odbyła się w październiku 2011r. Celem Future 4 Build jest zjednoczenie wszystkich podmiotów zaangażowanych w rozwój budownictwa ekologicznego, tworząc dla nich innowacyjną formułę spotkania, która umożliwia zarówno prezentację produktu w grupie docelowej oraz udział w merytorycznej dyskusji o potrzebie ekologicznych innowacji. Partnerem Strategicznym Future 4 Build jest Biuro Happold, CEE Green Building Profesionals Association a patronat medialny objął magazyn Inteligenty Budynek. Zeszłoroczna edycja Future 4 Build wzbudziała wiele pozytywnych reakcji wśród uczestników, wystawców i prelegentów.

Henryk Kwapisz, Manager Rozwoju Rynku w firmie Saint- Gobain tak opisał wydarzenie w Future 4 Build. - Konferencja Future4Build zorganizowana przez Sapphire Ventures była świetnym przykładem jak należy organizować właśnie tego typu wydarzenia. Udział ekspertów z kraju i z zagranicy dał możliwość wymiany doświadczeń. Mieliśmy okazję poznać wiele nowych osób, które angażują się w zrównoważone budownictwo – powiedział Kwapisz.

Magdalena Bogusz, Communication & PR Manager z firmy OSRAM wierzy, że zrównoważony rozwój to w Polsce nie tylko idee, ale trend, który zaczął już obowiązywać i stanowi duży potencjał – Wzięliśmy udział w Future 4 Build, gdyż wydarzenie to skupia międzynarodową grupę docelową mogącą skorzystać z doświadczeń partnera oświetleniowego takiego jak firma OSRAM, która w ostatnich latach przekształciła się z producenta komponentów w dostawcę pełnych usług oświetleniowych – tłumaczy Bogusz.

MODERNIZACJA I INNOWACJA

Ograniczenie nieefektywnych inwestycji i modernizacja zastałych technologii należy do obowiązku każdego kraju. Społeczny aspekt zrównoważonego rozwoju idealnie wpisuje się w strategię ONZ. 6 stycznia 2012 r. w Abu Dhabi Sekretarz Generalny ONZ Ban – KI-moon, uroczyście rozpoczął Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi. W ramach tej inicjatywy rządy, sektor prywatny oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie angażują się, aby zrealizować główne cele dotyczące powszechnego dostępu do zrównoważonej energii. Future 4 Build tworzy innowacyjną formułę, która pozwala kompleksowo zapoznać się z dostępnymi na rynku technologiami, kreując sieć biznesu i biorąc czynny udział w procesie rozbudowy sektora ekoinwestycji w Polsce.

Jak twierdzi Svetlana Robinson, Dyrektor Wydarzenia Future 4 Build, konferencja ma na celu stać się centralnym wydarzeniem dla sektora budowlanego w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. - Chcielibyśmy stworzyć formułę, która łączy konferencję oraz targi w jedno, kompleksowe wydarzenie dedykowane branży. Dzięki połączeniu trzech, profesjonalnych podmiotów : lokalizacji (EXPO XXI), producenta konferencji (Blue Business Media) oraz organizatora wydarzenia (Ventures Sapphire) Future 4 Build będzie w stanie zaproponować rynkowi nowy, niekonwencjonalny format wydarzenia.

Więcej informacji: www.future4build.com

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 5.09.2012 10:04

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!