archirama.pl

Galeria Korona Kielce. Nowe centrum handlowe Kielc blisko otwarcia

Galeria Korona Kielce jest już na ukończeniu. Trwają ostatnie prace budowlane. Otwarcie Galerii Korona Kielce zaplanowano na 16 maja. Zobacz, jak będzie wyglądać nowa galeria handlowa w Kielcach. [ZDJĘCIA]

Galeria Korona Kielce 9

Galeria Korona Kielce czeka na otwarcie. Projekt jest dziełem Bose International Planning & Architecture Galeria

Fot: materiały prasowe

 Jak podaje „Echo Dnia” trwają ostatnie prace budowlane i wykończeniowe przy Galerii Korona Kielce. Nowe centrum handlowe ma zostać otwarte 16 maja. Teraz trwa wykańczanie wnętrz sklepów, które zostaną otwarte w nowym mallu. W samej galerii, jak donosi gazeta, trwają prace przy podwieszaniu sufitów, do fontanny doprowadzana jest woda. Gotowe są już parkingi. Trwa jeszcze układanie płytek w łazienkach. Na dachu galerii robione są ostatnie porządki.

>>Galeria Jagiellońska. Plany i wizualizacja Galerii Jagiellońskiej w Białymstoku

Galeria Korona Kielce to dzieło pracowni Bose International Planning & Architecture. Nowa galeria powstaje w samym centrum miasta. Będzie to największy tego typu obiekt w Kielcach. Powierzchnia całkowita galerii wyniesie 93 500 m2. Na trzech poziomach powstanie 170 lokali handlowo-usługowych. Nie zabraknie również restauracji oraz nowoczesnego kina z dziewięcioma salami. Parking centrum pomieści 1200 samochodów. Projekt Galerii Korona Kielce został stworzony w nawiązaniu architektonicznym do korony, widniejącej w herbie Kielc. Architekci za jeden z głównych celów obrali sobie, aby galeria wtopiła się w pejzaż miasta, nie dominując nad nim, lecz współtworząc z nim ciekawą panoramę. Elewację galerii stanowią perforowane panele zapewniające fasadzie wizualną lekkość.

>>Lubelska Galeria Zamek. Szklana galeria u podnóża Zamku w końcu ruszy?

Główne wejście do budynku będzie dwukondygnacyjne. Jak w dawnych bramach murów obronnych. Klienci będą mogli wejść do środka dolnym i górnym parterem, które wspólnie tworzyć będą „most”, płynnie łączący galerię z miastem. Według założeń projektantów poszczególne kondygnacje stworzą formę sieci tarasów widokowych, dzięki temu przestrzeń nabierze otwartego charakteru. Projektanci zadbali, aby Galeria Korona była przyjaznym miejscem spotkań. To nie tylko kwestia restauracji, ale również małej architektury – kamiennych siedlisk, zieleni i fontanny.

Dominującymi elementami we wnętrzu galerii będą dwie przeszklone wyspy segregujące przestrzeń wewnętrzną na plac wejściowy i wielofunkcyjny Plac Centralny z ażurową wieżą kryjącą jedną z panoramicznych wind. Plac centralny docelowo ma pełnić m.in. funkcję sceny służącej rozrywce.

>>Olsztyn jednak z galerią z pracowni Stefana Kuryłowicza?

Korona Kielce w liczbach: Powierzchnia całkowita – 93 500 m2
Powierzchnia najmu (GLA) - ok. 38750 m2
Ilość lokali handlowo-usługowych - 170
Miejsca parkingowe - 1 200
Koszt inwestycji – 100 mln euro
Lokalizacja: Kielce, ul. Warszawska/Polna
Inwestor: Dariusz Miłek poprzez Church Land Development
Projektant: Bose International Planning & Architecture
Realizacja: 2010 – 2012 Otwarcie: wiosna 2012

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 18.04.2012 11:45

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!