archirama.pl

Galeria MM w Poznaniu. Dekonstruktywizm w galerii handlowej

Trwają ostatnie prace przy budowie Galerii Handlowej MM w Poznaniu. Instalowane są płyty pofałdowanej elewacji, wewnątrz trwają prace instalacyjne. Planowane otwarcie centrum handlowego ma nastąpić 28 lutego 2013 roku.

Galeria MM

Trwają ostatnie prace przy budowie Galerii MM w Poznaniu. Instalowane są płyty pofałdowanej elewacji, wewnątrz trwają prace instalacyjne.

Fot: materiały prasowe

Galeria Handlowa MM położona jest w pobliżu Starego Rynku, Placu Wolności i u zbiegu dwóch ulic zaczynających się na literę „M”: ul. Św. Marcin i al. Marcinkowskiego – stąd nazwa galerii.

Galeria z pofałdowaną elewewacją

Budynek został tak zaprojektowany by z jednej ulicy na drugą można było skrócić drogę właśnie przez teren galerii handlowej. Jednak to co wzbudza kontrowersje wśród poznaniaków to elewacja. Nie wszystkim podoba się pofałdowana, dekonstruktywistyczna elewacja obłożona panelami imitującymi kamień.

Projekt budynku opracowało Studio ADS, znane m.in. z takich projektów jak galeria handlowa Stary Browar w Poznaniu, czy Port Lotniczy Ławica.

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.11.2012 11:08

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!