archirama.pl

Galerie handlowe. W Białymstoku rusza budowa Galerii Jurowieckiej

Białystok wzbogaci się o kolejną galerię handlową. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę Galerii Jurowieckiej. Zobacz jak będzie wyglądało nowe centrum handlowe w Białymstoku. [ZDJĘCIA]

Galeria Jurowiecka wizualizacja 1

Tak będzie wyglądać Galeria Jurowiecka, nowe centrum handlowe budowane w Białymstoku

Fot: materiały prasowe

 Galeria Juroweicka zapełni miejsce po święcącym pustkami bazarze w centrum Białegostoku. Nowe centrum handlowe zostanie wybudowane przy ulicy Jurowieckiej. Działka, na której postaje inwestycja zajmuje prawie 2 ha powierzchni. W tym miejscu do końca 2013 roku ma powstać galeria handlowa mieszcząca 150 sklepów, sale kinowe i podziemny parking.

Oprócz tego inwestor chce tutaj wybudować hotel ze 140 pokojami i klubem fitness. Według projektu architektonicznego bryła Galerii Jurowieckiej będzie odznaczała się charakterystycznymi zaokrągleniami. Pofalowana bryła ma nawiązywać do biegu płynącej rzeki Białej. Na elewacjach będą dominowały piaskowce i białe elementy.

>>Galeria Jagiellońska. Plany i wizualizacja Galerii Jagiellońskiej w Białymstoku

Uzupełnieniem ma być lakierowane szkło. Teren wokół galerii będą dopełniały spore obszary zieleni. Drugiego lipca inwestor Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus otrzymał pozwolenie na budowę galerii. Tuż obok o pozwolenie na budowę stara się inwestor konkurencyjnej Galerii Jagiellońskiej.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.07.2012 10:30

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!