archirama.pl

Gdyński Modernizm w Obiektywie 2011-2016

W Domu Jabłkowskich, przy ul. Brackiej 25 w Warszawie, 11 kwietnia (godz. 18.00) odbędzie się autorska prelekcja oraz pokaz wybranych fotografii konkursu „Gdyński Modernizm w Obiektywie 2011-2016”.

Gdyński modernizm

Konkurs „Gdyński Modernizm w Obiektywie” jest jedną z flagowych propozycji „Gdyńskiego Szlaku Modernizmu”. W ramach promocji konkursu organizowane są specjalne Foto Spacery, które są formą ekspresyjnych, kreatywnych warsztatów fotograficznych, a także ważnym elementem edukacji architektoniczno-przestrzennej miasta.

Konkurs w okresie 2011-2016 zaangażował setki pasjonatów fotografii architektonicznej, a także przyciągnął do samej Gdyni, w tym na trasy Szlaku Modernizmu, wielu nowych, kreatywnych odbiorców. Na przestrzeni kilku lat zmieniały się nie tylko kategorie konkursu, ale także forma, koncepcja twórców. Wielu fotografów gdyńskich rozwinęło swój warsztat, odnalazło swój autorski styl oraz wykształciło unikalną wrażliwość postrzegania gdyńskiego modernizmu. Architektura okazała się także inspirującym tłem dla poszukiwań niezwykłych reportaży, w których główną rolę odgrywa codzienny rytm życia nadmorskiego miasta i portu.

Spotkanie w Warszawie poprowadzą: Przemysław Kozłowski (fotograf, członek kolektywu Testigo Documentary) – kurator konkursu oraz wystaw „Gdyński Modernizm w Obiektywie” w latach 2011-2016 oraz Jacek Debis i Witold Okun – współautorzy koncepcji tras Gdyńskiego Szlaku Modernizmu oraz organizowanych wydarzeń (Agencja Rozwoju Gdyni).

Data publikacji: 10.04.2017 15:06

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!