Jak zapewnia Google, w Street View zobaczymy Warszawę, Poznań, Wrocław, Gdańsk i Kraków oraz wybrane przez internautów atrakcje turystyczne między innymi: tężnie solankowe w Ciechocinku, Zamek Krzyżacki w Malborku, a także Stare Miasto w Zamościu.
Street View to znakomita zabawka, ale również bardzo praktyczne narzędzie. Z jego pomocą możemy nie tylko zwiedzać atrakcje turystyczne wędrując po wirtualnych mapach, ale na przykład, jadąc w nowe miejsce, dokładnie sprawdzić, gdzie powinniśmy skręcić. Mamy możliwość przyjrzenia się okolicom przyszłych miejsc noclegowych, upewniając się, że nasz pensjonat na pewno usytuowany jest nad samym morzem, a nie tuż obok ruchliwej pizzerii. Nawet jeśli już jesteśmy w drodze, sprawdzimy cel podróży również w telefonie.
>>Czy widzieliście już warszawski wieżowiec Cosmopolitan?
Nowa funkcja Googla z pewnością przyda się kibicom, którzy tłumnie odwiedzą Polskę w czasie mistrzostw Europy. W ramach Street View dostępne są zdjęcia większości ulic Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia, czyli miast, które będą gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Zdjęcia ze Street View z pewnością ułatwią dostanie się na stadion.
Miejsca, które są dostępne w Polsce w ramach Street View można oglądać zbliżając Mapy Google do największego poziomu lub przeciągając znajdującą się w lewym górnym rogu mapy ikonę ludzika na podświetlony na niebiesko obrys ulicy. Dzięki zastosowanej technologii łączenia zdjęć w panoramy 360 stopni, można rozglądać się dookoła lub przesuwać wzdłuż ulicy, podziwiając widoki z perspektywy przechodnia.
Czy wiesz, jak powstają fotografie do Google Street View?
Google pracując nad swoimi mapami szczególną wagę przykładało do detali. Już samo przygotowanie Street View było sporym przedsięwzięciem logistycznym i technologicznym. Zdjęcia Street View są robione przez wyposażone w aparaty samochody poruszające się drogami publicznymi i nie różnią się od zdjęć, jakie zrobić można przechodząc ulicą. W przypadku miejsc specjalnych, takich jak wybrane atrakcje turystyczne, zdjęcia realizowane są na podstawie indywidualnych uzgodnień, za pomocą specjalnych trójkołowych rowerów.
Dlatego ze Street View skorzystają nie tylko kibice i podróżni. To przecież nie lada gratka dla miłośników architektury. Żaden, nawet najlepiej wydany katalog, nie pokaże tyle, co wirtualne mapy Googla. W końcu dzięki panoramicznym zdjęciom można dokładnie obejrzeć każdy budynek w najdrobniejszych szczegółach. I to bez wychodzenia z domu.
>>Katowice też chcą sięgnąć nieba. Myślą o 230 metrowym wieżowcu

-
Festiwal street artu Cash, Cans & Candy trwa przez całe lato. Zostaną po nim nowe murale w mieście więcej
-
Właściciel popularnych marek odzieżowych, między innymi RESERVED, House i Cropp - firma LPP zaprosiła Gdańską Szkołę Muralu do namalowania dwóch grafik na budynkach znajdujących się naprzeciwko okien ich siedziby. Firma od jakiegoś czasu prowadzi prace związane z rewitalizacją budynku swojego biura przy ulicy Łąkowej na Dolnym Mieście więcej
-
Prężnie rozwijającą się dziedziną sztuki współczesnej jest niewątpliwie street art, który w dużym stopniu wzbogaca przestrzeń miejską. Na ścianie bloku białostockiego osiedla Dziesięciny, powstał mural z podobizną, pisarki i działaczki społecznej, Zofii Nałkowskiej więcej
-
Architektura miasta może zachwycać! Dzięki oryginalnym graffiti dwóch łódzkich artystów z Etam Cru stare osiedlowe bryły, nabierają innego wymiaru. Zobaczcie niesamowite prace Przemka Blejzyka i Mateusza Gapskiego, które zdobią zarówno polską jak i europejską architekturę. Wyjątkowe zdjęcia architektury! więcej

- LIFESTYLE: Co zobaczyć w Wiedniu? Festiwal street artu
- LIFESTYLE: Street art sposobem na rewitalizację bryły budynku! Gdańska Szkoła Muralu i sztuka uliczna Dolnego Miasta
- LIFESTYLE: Wielkoformatowy street art białostocki – mural z obliczem wybitnej polskiej pisarki
- LIFESTYLE: Architektura miasta oraz bryły ozdobione niecodziennym graffiti autorstwa Etam Cru. Zobacz sztukę miasta według młodych artystów! Piękne zdjęcia galeria zdjęć.
- LIFESTYLE: Gigantyczne zabawki w mieście. Czyli Florentijn Hofman i jego rzeźby