archirama.pl

Grzegorz Piątek naczelnikiem warszawskiego wydziału estetyki!

Grzegorz Piątek został naczelnikiem Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej ogłosiła na Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zastapi na stanowisku odwołanego w czerwcu Tomasza Gamdzyka.

Grzegorz Piątek

Grzegorz Piątek wygrał konkurs na naczelnika Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej. Jak donosi portal Gazeta.pl zwycięzcę na Twitterze ogłosiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Grzegorz Piątek okazał się najlepszym kandydatem na naczelnika Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej Miasta Stołecznego Warszawa. Zastąpi na tym stanowisku odwołanego pod koniec czerwca Tomasza Gamdzyka, który stracił stanowisko m.in. przez bezskuteczną walkę z wielkoformatowymi reklamami, które na każdym kroku szpecą miasto.

Kim jest Grzegorz Piątek

Grzegorz Piątek jest kuratorem wystaw i krytykiem architektury. W 2006 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Pomimo młodego wieku Grzegorz Piątek ma na koncie m.in. Nagrodę Złotego Lwa za najlepszą ekspozycję narodową "Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings" na XI Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku. Za całokształt działalności w 2008 roku Grzegorz Piątek dostał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a rok  później otrzymał dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie. Grzegorz Piątek zajmował się również koordynacją części architektonicznej Polska!Year- polskiego sezonu kultury w Wielkiej Brytanii przypadającego na lata 2009 - 2010. Swoją wiedzą dzielił się także na spotkaniach w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadząc cykl wykładów o architekturze.

Co na temat warszawskiego osiedla Za Żelazną Bramę mówi Grzegorz Piątek - wideo

Grzegorz Piątek – młody krytyk współzałożyciel Centrum Architektury

Grzegorz Piątek jest także autorem wielu publikacji i artykułów o architekturze i designie. W latach 2005-2011 pracowała w miesięczniku Architektura-murator. Jest także jednym z założycieli fundacji Centrum Architektury, której celem jest wspieranie rozwoju kultury architektonicznej w Polsce. Grzegorz Piątek był także kierownikiem artystycznym starań Warszawy o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

Data publikacji: 1.08.2013 11:17

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!