Architektura
ARCHITEKTURA
Naczelnik wydziału estetyki rezygnuje po 3 miesiącach

Grzegorz Piątek rezygnuje z pracy w ekipie Hanny Gronkiewicz-Waltz

  • Komentarze

Grzegorz Piątek

Grzegorz Piątek po trzech miesiącach pracy na stanowisku stołecznego naczelnika wydziału estetyki zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Przyczyną odejścia krytyka i współzałożyciela Centrum Architektury z pracy były codziennie walki w ratuszu, które nie pozwalały na zajmowanie się ważnymi sprawiami.

Grzegorz Piątek poinformował o swojej decyzji Hannę Gronkiewicz-Waltz w piątek. Jak podaje portal Gazeta.pl przekonały go to tego wydarzenia z ostatnich tygodni: „urzędnicy publicznie przypisali mi udział w wyborze kształtu i kolorystyki nowego modelu tramwaju, który zamówili. Ale formalnie ten wybór nie był ze mną konsultowany i go nie poparłem. To był sygnał alarmowy. Przekonałem się, że moje nazwisko może służyć za listek figowy do uwiarygodnienia decyzji, z którymi nie mam nic wspólnego. Zdałem sobie sprawę, że pretensje o różne sprawy będą kierowane do mnie, nawet gdy nie mam z nimi nic wspólnego."

Grzegorz Piątek naczelnikiem warszawskiego wydziału estetyki!

Grzegorz Piątek nie mógł także zgodzić się z traktowaniem jak wieszak na reklamy Pałacu Kultury i Nauki: „Byłem w zespole opiniującym to, co powinno trafić na elewację Pałacu. Jednak wywieszano tam reklamy, które zaopiniowaliśmy negatywnie. Po co więc pytano nas o zdanie? W poniedziałek w ubiegłym tygodniu na Pałacu zawisł baner promujący miejską infolinię, co ma przecież charakter lokalny. W listopadzie - z pominięciem terminu 20 dni przerwy - zawisną kolejne dwa banery. Jeden promuje szczyt klimatyczny ONZ, drugi miejską wystawę, która ma towarzyszyć szczytowi, a więc znów wydarzenie lokalne. Nie godzę się z tym, by Pałac Kultury był wykorzystywany jako wieszak na reklamy”.

przeczytaj rowniez
Autor: Dorota Tomaszewska
Data publikacji: 14.11.2013 12:15
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.