archirama.pl

Grzegorz Piątek rezygnuje z pracy w ekipie Hanny Gronkiewicz-Waltz

Grzegorz Piątek po trzech miesiącach pracy na stanowisku stołecznego naczelnika wydziału estetyki zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Przyczyną odejścia krytyka i współzałożyciela Centrum Architektury z pracy były codziennie walki w ratuszu, które nie pozwalały na zajmowanie się ważnymi sprawiami.

Grzegorz Piątek

Grzegorz Piątek poinformował o swojej decyzji Hannę Gronkiewicz-Waltz w piątek. Jak podaje portal Gazeta.pl przekonały go to tego wydarzenia z ostatnich tygodni: „urzędnicy publicznie przypisali mi udział w wyborze kształtu i kolorystyki nowego modelu tramwaju, który zamówili. Ale formalnie ten wybór nie był ze mną konsultowany i go nie poparłem. To był sygnał alarmowy. Przekonałem się, że moje nazwisko może służyć za listek figowy do uwiarygodnienia decyzji, z którymi nie mam nic wspólnego. Zdałem sobie sprawę, że pretensje o różne sprawy będą kierowane do mnie, nawet gdy nie mam z nimi nic wspólnego."

Grzegorz Piątek naczelnikiem warszawskiego wydziału estetyki!

Grzegorz Piątek nie mógł także zgodzić się z traktowaniem jak wieszak na reklamy Pałacu Kultury i Nauki: „Byłem w zespole opiniującym to, co powinno trafić na elewację Pałacu. Jednak wywieszano tam reklamy, które zaopiniowaliśmy negatywnie. Po co więc pytano nas o zdanie? W poniedziałek w ubiegłym tygodniu na Pałacu zawisł baner promujący miejską infolinię, co ma przecież charakter lokalny. W listopadzie - z pominięciem terminu 20 dni przerwy - zawisną kolejne dwa banery. Jeden promuje szczyt klimatyczny ONZ, drugi miejską wystawę, która ma towarzyszyć szczytowi, a więc znów wydarzenie lokalne. Nie godzę się z tym, by Pałac Kultury był wykorzystywany jako wieszak na reklamy”.

Autor: Dorota Tomaszewska
Data publikacji: 14.11.2013 12:15

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!