archirama.pl

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE LONDYN 2012. Ceremonia otwarcia OLIMPIADY W LONDYNIE z Jamesem Bondem

Londyn 2012 olimpiadę czas zacząć. Na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 pojawią się królowa Elżbieta i James Bond. Zobacz obiekty zbudowane specjalnie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Ceremonia otwarcia Londyn 2012

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012

Fot: Materiały prasowe Londyn2012.com

Olimpiada to nie tylko zmagania sportowców i walka o medale. Dzisiejsza ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie to wielkie wydarzenie artystyczne, a jednocześnie podsumowanie czterech lat przygotowań przed olimpijskich. Przygotowań, które wymagały zaprojektowania miasteczka olimpijskiego, wybudowania licznych hal i obiektów sportowych, a także wioski olimpijskiej, w której zamieszka na czas olimpiady przeszło 17 tys. sportowców i trenerów.

Bo olimpiada to przedsięwzięcie sportowe, organizacyjne i w pewnym sensie architektonicznie. Wystarczy tylko wspomnieć nazwisko znanej na całym świecie architektki Zahy Hadid, która stworzyła futurystyczny projekt olimpijskich pływalni. Dlatego ceremonia otwarcia olimpiady jest jej pierwszym akordem i podsumowaniem tych wszystkich wysiłków. Oficjalne otwarcie Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 dokładnie 27 lipca o 22.

>>Miasteczko Olimpijskie w Londynie. Przewodnik po Parku Olimpijskim w Londynie

Ceremonia otwarcia odbędzie się na wybudowanym zupełnie od podstaw Stadionie Olimpijskim, głównej arenie zmagań lekkoatletycznych, która może pomieścić 80 tys. widzów. Olimpiadę otworzy królowa Elżbieta II. Będzie to trzecia ceremonia otwarcia olimpiady w Wielkiej Brytanii. Szczegóły ceremonii otwarcia igrzysk do ostatniej chwili trzymane były w głębokiej tajemnicy. Ale pojawiły się przecieki. W Wielkiej Brytanii trudno o większego super bohatera niż James Bond.

>>Wioska Olimpijska w Londynie. Gdzie mieszkają olimpijczycy podczas olimpiady Londyn 2012

Agent 007, w osobie Daniela Craiga, wyląduje na Stadionie Olimpijskim helikopterem specjalnie po to, żeby wprawić w ruch wielki 27 tonowy dzwon. Całość widowiska, w którym weźmie udział 15 tys. artystów będzie nawiązywało do sztuki Szekspira „Burza”. To kto zapali znicz olimpijski na razie jest tajemnicą i więcej w tym temacie mają do powiedzenia bukmacherzy, którzy przyjmują zakłady. Ciekawostką jest to, że Znicz Olimpijski zaprojektował znany designer Jay Osgerby, który tworzy projekty mebli dla Vitry. Chorążym polskiej ekipy olimpijskiej, liczącej 218 osób, będzie w Londynie nasza najlepsza tenisistka Agnieszka Radwańska.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Materiały prasowe Londyn2012.com
Data publikacji: 27.07.2012 16:24

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!