archirama.pl

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE LONDYN 2012. Którzy polscy sportowcy mają szanse na medal i na których olimpijskich obiektach będą rywalizować?

OLIMPIADA w Londynie rozpoczęta. Na olimpijski medal ma szansę 10 polskich sportowców. Zobacz areny, na których będą rywalizować polscy sportowcy w czasie Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

Park Olimpijski w Londynie Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 zbliżają się wielkimi krokami

Centrum Sportów Wodnych

Fot: www.london2012.com

Na czas Igrzysk Olimpijskich organizatorzy przygotowali 34 obiekty, na których będą rywalizować sportowcy. Eksperci mówią, że nie należy się spodziewać podczas igrzysk Londyn 2012 wysypu medali. Ale w polskiej reprezentacji na igrzyska mamy kilku pewniaków. Komentatorzy mówią, że jest nadzieja na 10 medali. My sprawdziliśmy obiekty, na których będą toczyć się zmagania najlepszych zawodników polskiej ekipy olimpijskiej. Duże nadzieje podczas olimpiady wiążą się z naszą drużyną siatkarską.

Olimpiada i siatkarze w ciągu kilku ostatnich lat zdobyli kilka medali w ważnych imprezach. Teraz będą walczyć o olimpijskie podium w Earls Court Exhibition Centre. Hala powstała w latach 30 XX wieku. Liczymy również na medal w pływaniu. Naszym pretendentem do olimpijskiego krążka jest Konrad Czerniak. Wicemistrz świata w motylku na 100 metrów będzie rywalizował w Aquatics Centre (Centrum Sportów Wodnych) jednym z najbardziej okazałych obiektów przygotowanych z myślą o olimpiadzie. Centrum zaprojektowała znana architekta Zaha Hadid. Faworytką w tenisie na olimpiadzie jest Agnieszka Radwańska. Jej ostatnie występy w Wimbledonie potwierdzają jej dobrą formę przed Igrzyskami w Londynie.

Radwańska znowu wraca na korty Wimbledonu, które będą jedną z olimpijskich aren. W lekkiej atletyce liczymy zwłaszcza na naszego najlepszego kulomiot Tomasza Majewskiego. Majewski powalczy o medal w pchnięciu kulą na Stadionie Olimpijskim. Na medal mogą liczyć nasi wioślarze. Zwłaszcza osada czwórka męska. Oni będą rywalizować na Dorney Lake, znanym również jako Eton College Rowing Centre.

>>Wioska Olimpijska w Londynie. Gdzie mieszkają olimpijczycy podczas olimpiady Londyn 2012

To specjalne sztuczne jezioro o kształcie prostokąta, przypominające pas startowy dla samolotów. Tor należy do elitarnej szkoły w Eton. Dwójka naszych żeglarzy Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz na Igrzyskach Olimpijskich wLondynie powalczą o medal w klasie star. Oni będą rywalizowaćWeymouth and Portland National Sailing Academy to ośrodek żeglarski położony z dala od wioski olimpijskiej na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: www.london2012.com
Data publikacji: 27.07.2012 16:34

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!