archirama.pl

II linia metra. Zobacz pierwszy odcinek tunelu stołecznego metra

Na placach budowy II linii metra praca wre. Pod ziemią jest nie mniej ciekawie. W piątek stołeczny ratusz zaprosił dziennikarzy do obejrzenia pierwszego odcinka tunelu łączącego stację Rondo Daszyńskiego i ONZ.

II linia metra

Budowa II linii metra

Fot: materiały prasowe

Budowa II linii metra to największa stołeczn inwestycja. Niedawno pokazywaliśmy jak będą wyglądały stacje odcinka zachodniego i wschodniego-północnego. Dziś możemy pokazać jak wygląda gotowy już odcinek tunelu II linii.

Metro na Wileńskim

Jednocześnie ratusz ogłosił, że w związku z problemami na stacji Powiśle, gdzie wody gruntowe podtopiły plac budowy, kolejne dwie tarcze drążące tunele wyruszą z Dworca Wileńskiego (pierwotnie miały startować ze stacji Powiśle). Dla całej inwestycji oznacza to kolejne opóźnienia. Tymczasem Pierwsze dwa TBMy radzą sobie dziarsko. Udało się już wydrążyć tunel do stacji ONZ, lada chwila rozpoczną drążenie w stronę stacji Świętokrzyska. Pierwsi pasażerowie mieli pojechać centralnym odcinkiem II linii już na początku 2014 roku. Ten termin jest już jednak nierealny. Warszawski ratusz wciąż jednak twierdzi, że inwestycję uda się zakończyć pod koniec 2014 roku.

Autor: mjc
Zdjęcia: mjc, materiały prasowe
Data publikacji: 28.09.2012 15:48

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!