archirama.pl

IKEA wybuduje hotele i akademiki. Hotele IKEA będą tanie i w nowoczesnym stylu

IKEA po meblach zabiera się za budowę hoteli i akademików. Hotele IKEA mają być przede wszystkim tanie. Bo IKEA chce stworzyć konkurencję dla hoteli 3 gwiazdkowych. IKEA zamierza również budować w największych europejskich miastach tanie akademiki dla studentów. Ciekawe czy ich wnętrza zostaną urządzone meblami z katalogu IKEA 2013?

radosne wnętrze na jesienne dni od IKEA

radosne wnętrze na jesienne dni od IKEA

Fot: IKEA

Na początek IKEA zamierza otworzyć około setki swoich hoteli. Hotele IKEA powstaną w kilku europejskich krajach między innymi w Niemczech, Holandii, Belgii, Polsce. Jak zapowiada IKEA jej hotele mają powstawać w centrach miast w dogodnych punktach komunikacyjnych. Obiekty mają być nie mniejsze niż 2500 m2. W architekturze i wnętrzach projektowanych hoteli IKEA utrzyma swoją designerską filozofię.

Pierwszy hotel IKEA w 2013

Hotele i akademiki mają być nowoczesne i funkcjonalne. Hotele mają spełniać standardy średniej klasy – szybka rejestracja, Internet i dobre śniadania. Pierwszy hotel IKEA ma powstać w Niemczech w 2013 roku. Drugi projekt IKEA, czyli nowoczesne akademiki ma rozwiązywać problemy mieszkaniowe studentów.

>>Znasz już katalog IKEA 2013? Sprawdź nowości IKEA

Domy studenckie IKEA będą powstawać w centrach akademickich blisko uczelni. IKEA przewiduje, że typowe mieszkanie będzie liczyło około 17 m2 powierzchni i będzie wyposażone w specjalnie zaprojektowane funkcjonalne meble. Czynsz miałby w przeliczeniu na złotówki wynosić około 800 złotych. Co ciekawe IKEA zapowiada, że jej hotele nie będą wyposażone w meble z katalogów IKEA, tylko te pochodzące od innych producentów.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: IKEA
Data publikacji: 23.08.2012 15:14

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!