archirama.pl

Internet do muzeum. Konkurs architektoniczny

Internet w Polsce ma już ćwierć wieku, na świecie początki sieci komputerowych sięgają lat 60. Czas już na projekt muzeum

Konkurs architektoniczny na projekt muzeum internetu

Dawniej kolejki parowe, teraz internet. Nowe muzeum w Londynie

Fot: https://londoninternetmuseum.beebreeders.com/#competition

Portal Bee Breeders zaprasza do udziału w konkursie architektonicznym na projekt muzeum internetu. Nowa instytucja miałaby się mieścić w budynku North Woolwich Old Station Museum we wschodnim Londynie. Bryła budynku przez lata mieściła kolekcję modeli kolejowych, makiet i innych eksponatów związanych z historią linii. W 2011 roku z wnętrza nieczynnego już muzeum zniknęły ostatnie części wystawy, a gmach opustoszał.

Organizatorzy konkursu proponują nadanie mu nowej funkcji. Po rewitalizacji miałby wrócić do użytkowania jako siedziba niewielkiej, ale atrakcyjnej placówki muzealnej. Na pewno konieczne będzie wykorzystanie multimediów i nowych technologii – trudno liczyć na większe zainteresowanie elementami komputerowego hardware sprzed kilkudziesięciu lat.  
Główna nagroda w konkursie architektonicznym to 3000 dolarów, na laureatów II i III nagrody czeka odpowiednio 1500 i 500 dolarów.

Prace można składać indywidualnie lub w maksymalnie czteroosobowych zespołach. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, w tym studentów kierunków projektowych.

Termin rejestracji upływa 4 maja 2016, natomiast prace konkursowe można składać do 18 maja 2016. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 1 czerwca 2016. Więcej informacji:
 http://londoninternetmuseum.beebreeders.com
Pytania zadawać można pod adresem hello@beebreeders.com .

Autor: KZ
Zdjęcia: https://londoninternetmuseum.beebreeders.com/#competition
Data publikacji: 12.02.2016 13:08

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!