archirama.pl

Jak przerobić stary wiejski dom? Zobacz dom po rewitalizacji i nowoczesne wnętrze w Szwajcarii

Dom z drewnianą elewacją i jego wnętrza powstały w trakcie rewitalizacji i przebudowy zabytkowego XVIII wiecznego domu. Dom o wiejskiej zabudowie powstał w 1743 roku. Dziś pełni podwójną funkcję: służy jako biuro dla pracowni architektonicznej, druga jego część stanowi prywatną rezydencję.

Drewno w nowoczesnym wnętrzu 12

Szwajcaria Bazylea. Tak wygląda XVIII wieczny dom po renowacji. Na zewnątrz drewniana elewacja, wewnątrz nowoczesny styl.

Fot: Børje Müller

Architekci nie naruszając za bardzo oryginalnej konstrukcji musieli zaproponować jej zupełnie nową interpretację. Również wnętrza zyskały zupełnie nowy styl. Efekt widoczny na zdjęciach projektanci uzyskali głównie dzięki wykorzystaniu światła dziennego. Poza tym postawili na biały kolor we wnętrzach. Przypominająca nieco skandynawski styl aranżacja tworzy w zabytkowym domu nowoczesne wnętrze. We wnętrzach dominuje biel, oraz proste materiały. Dom ma powierzchnię blisko 1000 metrów kwadratowych. Mimo to sprawia wrażenie ciepłego i przytulnego.

>>Projekt domu chmury, czyli jak przebudować stary dom

Taki efekt uzyskano za sprawą mebli, które znalazły się we wnętrzu oraz wykorzystanie drewnianych detali do wykończenia. Dodatkowy klimat dom zyskuje dzięki elewacji wykorzystującej drewno. W domu splata się nowoczesność z historią. Na trzeciej kondygnacji domu znalazła się główna sypialnia i pokój gościnny. Kuchnia, jadalnia, salon zostały zlokalizowane na kondygnacji drugiej. Na pierwszej, podziemnej kondygnacji znalazł się pokój dziecięcy. Za oknem pokoju rozciąga się taras z rampą pozwalającą wyjść do ogrodu.

Kirchplatz Office and Residence
Projekt wnętrza i domu: OPPENHEIM ARCHITECTURE + DESIGN
Współpraca: Huesler Architekten
Lokalizacja: Szwajcaria

Zdjęcia: Børje Müller
Data publikacji: 14.08.2012 13:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!