Architektura
ARCHITEKTURA
Architekci z JSK. Czy mogą zaprojektować wszystko?

JSK ARCHITEKCI PROJEKTY. Najlepsi w projektowaniu stadionów. Kim są, co projektują?

  • Komentarze

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie - makieta

Fot: www.stadionnarodowy.org.pl

Biuro architektoniczne JSK Architekci w Polsce zasłynęli przede wszystkim z projektu Stadionu Narodowego w Warszawie. Jednak ich dorobek projektowy to nie tylko stadiony. Zobacz kim są i co projektują architekci z biura JSK!

Międzynarodowa współpraca przede wszystkim

Nie jest tajemnicą, że polska architektura musi jeszcze długo gonić te światową. Dlatego tez aby Polska mogła się rozwijać architektoniczne najlepiej jest nawiązywać współpracę z biurami z całego świata. Biuro JSK Architekci zostało założone przez Zbigniewa Pszczulnego oraz Mariusza Rutza. Zespół projektowy to ekipa międzynarodowa. Umiejętności pracowników wynikają przede wszystkim z doświadczenia, jakie zdobywali na rynkach, przede wszystkim, niemieckim i polskim.

Ciężko znaleźć dziedzinę, w której architekci biura JSK nie projektują. W portfolio biura znajdziemy projekty budynków zarówno biurowych, jak i mieszkalnych, centra handlowe, hotele, czy centra kongresowe. Jednak ostatnimi czasy nie możemy zaprzeczyć, że biuro JSK Architekci specjalizuja się przede wszystim w projektowaniu obiektów sportowych, w tym stadionów. Ciągle w pamięci mamy otwarte na EURO 2012: Stadion Narodowy w Warszawie, Stadion Miejski we Wrocławiu. W pamięci Warszawiaków jest jeszcze otwarcie stadionu Legii w Warszawie (znane też jako Pepsi Arena). Na jednym z wykładów poświęconym architekturze XXL architekci zapowiedzieli, że starają się stworzyć projekt pływającego stadionu. Ma on powstać specjalnie na Mundial w 2034 roku. Jednak na chwile obecna jest to tylko pomysł i koncepcja.

>> Biuro APA Kuryłowicz & Associates najlepsze w Polsce?

Sami architekci z JSK podkreślają, że chcą tworzyć architekturę ponadczasową. Ten cel realizują przez wyjątkowa dbałość o szczegóły projektu i jakość jego realizacji. Wszystko to ma prowadzić do tego, że po latach ich architektura będzie nadal aktualna i zrozumiała. Jednak realizowane przez to biuro projekty każą zadać sobie pytanie, czy w architekturze są jeszcze jakiekolwiek ograniczenia.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: www.stadionnarodowy.org.pl
Data publikacji: 10.09.2012 12:33
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.