archirama.pl

Kamienica Muranów- nowa bryła na miejscu starej fabryki Kamlera w Warszawie! Zgadnijcie ile będą kosztować mieszkania

Bryła Kamienica Muranów to luksusowy budynek wielorodzinny, który powstanie na warszawskiej Woli przy skrzyżowaniu ulic Dzielnej i Pawiej. Zobaczcie wizualizacje projektu pracowni KAPS Architekci.

Kamienica Muranów- nowa bryła na miejscu starej fabryki Kamlera w Warszawie! Zgadnijcie ile będą kosztować mieszkania
Fot: materiały prasowe

Nowoczesna bryła, która powstanie na Muranowie  będzie składała się z 90 mieszkań. Inwestorzy postawili na dwie grupy klientów. W kamienicy znajdą się mieszkania małe o powierzchni 30-40 mkw skierowane do osób poszukujących mieszkania pod inwestycje (np. w celu późniejszego wynajmu. Druga grupa lokali skierowana jest do klientów szukających mieszkania docelowego - są to duże dwupoziomowe apartamenty zaopatrzone w duże tarasy i balkony.

Budowa bryły kamienicy

Bryła Kamienicy Muranów powstanie na miejscu starej fabryki Kamlera, która została rozebrana przez poprzedniego inwestora. Architektura wielorodzinnego domu zaprojektowanego przez pracownię KAPS Architekci  zostanie połączona z dwoma juz istniejącymi budynkami, tak by zamknąć podwórko znajdujące się pomiędzy nimi. Inwestorem Kamienicy Muranów jest grupa Kay Investments będąca częścią Grupy Volumetric, firmy z hiszpańskim kapitałem działającej również w Rumunii i na Węgrzech. Mając na uwadze historyczne znaczenie miejsca, inwestor postanowił umieścić tablice pamiątkową upamiętniającą  kwaterę Dowództwa Armii Krajowej działającą tam w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego.

Kiedy rozpocznie się budowa bryły?

Obecnie trwają rozmowy z Urzędem Dzielnicy o warunkach budowy bryły. Inwestor ma nadzieję na szybki przebieg rozmów. Po uzyskaniu zgody władz, zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Inwestor optymistycznie mówi o planach rozpoczęcia budowy latem b.r. jednak w Warszawie okres oczekiwania na pozwolenie budowy może trwać nawet 2 lata. Jeśli budowa zacznie się w planowanym czasie, to kamienica powinna zostać oddana do użytku na przełomie 2014 i 2015 roku.

Ile kosztują mieszkania w Kamienicy Muranów?

Ceny mieszkań w kamienicy Muranów zaczynają się od 8,7 tys. i dochodzą nawet do 12 tys. za mkw. Najtańsze mieszkania będzie można kupić juz od 320 tys. Doliczając do tego 36,9 tys. za miejsce w podziemnym garażu oraz 5 tys. za komórkę lokatorską.

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 12.04.2013 16:23

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!