archirama.pl

Konferencja „Kościół. Piękno kicz” – podsumowanie projektu

Już 15 grudnia 2016, we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się konferencja podsumowująca interdyscyplinarny projekt „Kościół. Piękno i kicz”.

Konferencja „Kościół. Piękno kicz”

Konferencja „Kościół. Piękno kicz” odbędzie się już 15.12.2016

Fot: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, materiały prasowe

Na konferencję zapraszają: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Wrocław oraz Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP. Wstęp na konferencję jest wolny, a program bogaty w interesujące tematy dotyczące architektury sakralnej.

Co znajdzie się w programie konferencji?

Wydarzenie rozpocznie się od publikacji albumowej, która ukaże się na rynku na początku przyszłego roku. Bogato ilustrowany album podejmujący temat sacrum w sztuce na przykładzie architektury, sztuk plastycznych i muzyki będzie stanowił podsumowanie interdyscyplinarnego projektu "Kościół. Piękno i Kicz". Przemiany zachodzące w sztuce sakralnej na przestrzeni wieków – od zarania sztuki, aż do jej współczesności – zobrazują autorskie teksty eseistyczne przygotowane przez prof. Martę Kierską - Witczak, prof. Andrzeja Borowskiego oraz dr Cezarego Wąsa.

Z kolei na koniec organizatorzy przewidzieli wykład Romualda Loeglera – polskiego architekta, specjalizującego się w architekturze sakralnej.

Szczegółowy program konferencji znajdziesz TUTAJ

Zdjęcia: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, materiały prasowe
Data publikacji: 14.12.2016 08:44

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!