archirama.pl

Konferencja: Tożsamość, ochrona i kształtowanie krajobrazu w edukacji szkolnej. Przestrzeń wokół nas

W najbliższy czwartek, 12 kwietnia, o godzinie 9:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury rozpocznie się konferencja w ramach Roku Krajobrazów Pomorza.

Kształtowanie krajobrazu konferencja

Gość konferencji Piotr Sarzyński autor książki wrzask w przestrzeni.

Fot: materiały prasowe

Samorząd Województwa Pomorskiego ustanowił rok 2012 – Rokiem Krajobrazów Pomorza. Inicjatywie tej towarzyszy szereg wydarzeń związanych z tematem przewodnim. Jednym z nich jest konferencja metodyczna pt. Tożsamość, ochrona i kształtowanie krajobrazu w edukacji szkolnej.

Przestrzeń wokół nas, kierowana – przede wszystkim – do nauczycieli pomorskich szkół, a także przedstawicieli środowisk naukowych, organizacji, stowarzyszeń, oraz osób zainteresowanych edukacją przestrzenną, krajobrazową i regionalną. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji, podczas której poruszane będą tematy edukacji przestrzennej w budowaniu wrażliwości na jakość otoczenia od najmłodszych lat, bogactwa różnorodności krajobrazowej Pomorza oraz konieczność ochrony i kształtowania krajobrazu w poszanowaniu lokalnej tożsamości.

Zaprezentujemy również doświadczenia w zakresie nauczania o zagadnieniach związanych z tożsamością i ochroną lokalnego krajobrazu. O godzinie 18.00 organizatorzy zapraszają na towarzyszące konferencji spotkanie z Piotrem Sarzyńskim - autorem szeroko komentowanej w mediach książki pt. Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?

>>Wiecej informacji tutaj

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.04.2012 12:05

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!