archirama.pl

KONIEC ŚWIATA 2012 ODWOŁANY? Nie w architekturze. Zaprojektuj KONIEC ŚWIATA 2012

Zgodnie z kalendarzem majów KONIEC ŚWIATA powinien wypaść w 2012 roku. Wiele osób wskazuje, że koniec świata 2012 jest odwołany. Ale koniec świata nie został odwołany w architekturze. Właśnie rusza konkurs architektoniczny Zaprojektuj Koniec Świata 2012.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jeszcze przed końcem świata 2012 do 15 października architekci, fotografowie i projektanci mogą nadsyłać prace i zgłoszenia na międzynarodowy konkurs The End. Projekt ma na celu zaprezentowanie wizję KOŃCA ŚWIATA wymyśloną przez architektów i artystów. Ponieważ na całym świecie powszechna stała się przepowiednia o końcu świata, który ma nastąpić 21 grudnia 2012 roku amerykański kurator Gean Moreno postanowił nawiązać do silnie zakorzenionego w kulturze przesądu.

Kiedy koniec świata 2012? Co po końcu świata?

Pomysłodawca konkursu w związku z końcem świata stawia pytania: Jak wyglądać będzie taka zmiana? Co zostanie? Jak wyglądać może odrodzenie, albo życie na gruzach cywilizacji? 10 najlepszych projektów zaprezentowanych zostanie na ekspozycji, rozpoczynającej się 5 grudnia w Bibliotece Regionalnej Miami Beach w ramach wystawy Art / Basel / Miami Beach. Ale czy ktokolwiek zdąży je zobaczyć przed zapisanym w kalendarzu Majów końcem świata 2012?

Więcej informacji: www.premioceleste.it

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 22.08.2012 16:36

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!