archirama.pl

Konkurs architektoniczny Brick Award. Najlepsze bryły z cegły w Polsce

Współczesna architektura w Polsce –  budynki z cegły i materiałów ceramicznych zgłaszać można do konkursu architektonicznego Brick Award

Wienerberger i architektura współczesna. Konkurs architektoniczny Brick Award 2015

Konkurs architektoniczny Brick Award 2015

Fot: KZ

W listopadzie rozpoczęła się druga polska edycja konkursu architektonicznego Brick Award. Na zorganizowany przez firmę Wienerbenger konkurs zgłaszać można budynki wzniesione z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. Obiekty powinny być oddane do użytku nie wcześniej, niż w styczniu 2013. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 lutego 2015. Najlepsze realizacje będą nominowane do międzynarodowego etapu konkursu architektonicznego.

Brick Award przyznawana jest co dwa lata. Po raz pierwszy konkurs odbył się w 2004 roku. W 2013 roku zorganizowana została pierwsza polska edycja konkursu. Nagrody otrzymali wówczas m.in.
Krzysztof Ingarden i Jacek Ewý, autorzy Małopolskiego Ogrodu Sztuki,
Kazimierz Łatak i Piotr Lewicki, projektanci budynek mieszkalnego przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu
Ryszard Jurkowski, odpowiedzialny za projekt renowacji Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Dwie ostatnie bryły zostały zaprezentowane w podsumowującym międzynarodowy konkurs albumie Brick’14. W nadchodzącym roku mogą do nich dołączyć kolejne obiekty.

Realizacje zgłaszać można w pięciu kategoriach konkursowych: dom jednorodzinny, budynek użyteczności publicznej, dom wielorodzinny, renowacja/adaptacja/przebudowa/rekonstrukcja, niestandardowe zastosowanie materiałów ceramicznych.
Po raz pierwszy zgłaszać można również projekty niezrealizowane. W kategorii Projekt bez realizacji prace mogą zgłaszać zarówno architekci, jak i studenci architektury. W związku z tym w szóstej kategorii konkursowej przyznane zostaną dwie nagrody. Najwyżej oceniona przez jury praca studencka nagrodzona zostanie płatnym dwumiesięcznym stażem w pracowni
Are Stiasny/Wacławek.

Więcej informacji o konkursie architektonicznym www.brickaward.pl >>

Autor: KZ
Zdjęcia: KZ
Data publikacji: 1.12.2014 12:53

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!