archirama.pl

Konkurs architektoniczny Dach w wielkim mieście. Zgłoszenie tylko do 30 stycznia 2017!

Miesięcznik Architektura-murator ogłosił studencki konkurs architektoniczny "Dach w wielkim mieście". Powoli zbliża się koniec zgłoszeń. Macie czas tylko 30 stycznia 2017!

Dach w wielkim mieście. Konkurs architektoniczny

Dach w wielkim mieście. Konkurs architektoniczny

Fot: materiały prasowe miesięcznika Architektura-murator

Architektura-murator od lat organizuje konkurs studencki adresowany do studentów architektury i kierunków projektowych. Każdorazowo zadanie stawiane przed uczestnikami dotyczy różnych aspektów życia w przestrzeni miejskiej. Tematy są różnorodne – od ogólnych, jak światło w mieście, po określone zadania projektowe. Bieżąca edycja to już XVI konkurs studencki. Tym razem zadanie konkursowe polega na zaadaptowaniu poddasza budynku lub zaprojektowaniu nowej kubatury na dachu istniejącego obiektu w dowolnie wybranym miejscu w Polsce. Organizatorzy konkursu zachęcają do twórczego spojrzenia w górę; poddasza nie muszą być tylko mieszkaniami.
Oprócz domów i apartamantów, uczestnicy mogą projektować przestrzenie o funkcji usługowej, takie jak sklep, biuro czy restauracja, albo użytku publicznego, dom kultury, biblioteka, szkoła.
Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest otwarty dla studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i innych, pokrewnych kierunków na państwowych i prywatnych uczelniach.

Na laureatów czekają nagrody, w tym nagroda główna 7500 zł oraz trzy wyróżnienia po 1500 zł. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 stycznia 2017 roku, a prace przyjmowane będą od 20 do 28 lutego 2017.
Sponsorem konkursu jest firma FAKRO.

Więcej informacji na stronie konkursowej: http://architektura.muratorplus.pl/konkurs-dach-w-wielkim-miescie/informacje-o-konkursie/


Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe miesięcznika Architektura-murator
Data publikacji: 10.11.2016 15:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!