archirama.pl

Konkurs architektoniczny dla studentów: Zaprojektuj zielone miasto na start

Zrównoważony rozwój i ekologia to coś więcej, niż moda. Konkurs architektoniczny na projekt zielonej przestrzeni publicznej został przedłużony!

Zaprojektuj zielone miasto - konkurs studencki. Ekologiczne bryły, zielone ścieżki i przestrzenie publiczne

Zaprojektuj zielone miasto - konkurs studencki

Zaprojektuj zielone miasto - konkurs studencki

Kto może brać udział w konkursie architektonicznym?

Uwaga - termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony o miesiąc, do 20 czerwca 2014


Organizatorzy konkursu zapraszają do udziału studentów studiów kierunków projektowych, architektury, urbanistyki, architektury krajobrazu i budownictwa.
Celem konkursu architektonicznego jest promowanie zrównoważonego rozwoju terenów zurbanizowanych, zwłaszcza w związku z potrzebą adaptacji do zmian klimatu.
Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować miejską przestrzeń publiczną albo budynek czy inny obiekt związany z ideą zrównoważonego rozwoju. Projekt konkursowy może dotyczyć zielonych dachów, ścieżek rowerowych, czy brył budynków pasywnych.
Termin nadsyłania prac został przedłużony z 20 maja na 20 czerwca 2014, termin ogłoszenia wyników zostanie podany wkrótce.
Nagrody czekające na autorów najlepszych prac to
I miejsce - 5000 zł,
II miejsce - 3.000 zł,
III miejsce - 2.000 zł.

Nagrodzone prace oraz reportaż na ich temat zostaną zaprezentowane w portalu Eko-Samorzadowiec.pl.

Data publikacji: 29.04.2014 13:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!