archirama.pl

Konkurs architektoniczny Fasada Roku 2014 rozstrzygnięty

Pięć nagród przyznało jury konkursu Fasada Roku 2014. W kategorii dom jednorodzinny zwyciężyła realizacja pracowni architektonicznej Beczak&Beczak Architekci

Budynek mieszkalny w Konstancinie-Jeziornej

Fasada Roku 2014, najlepszy budynek jednorodzinny. Dom w Konstancinie-Jeziornej projektu Beczak&Beczak Architekci

Fot: Konkurs Fasada Roku Baumit - materiały prasowe

W ósmej edycji konkursu architektonicznego Fasada Roku udział wzięło 168 realizacji, w których zastosowane zostały kompletne technologie firmy Baumit. Jury przyznało pięć nagród i osiem wyróżnień.
Nagrody:

Najlepszy dom jednorodzinny

Budynek mieszkalny przy ul. Saneczkowej 28 w Konstancinie-Jeziornie koło Warszawy
Autorzy: Beczak&Beczak Architekci - Magdalena Beczak
Z opinii jury: Efektowne pionowe i poziome podziały, ciekawa tekstura i popielaty kolor tworzą spójną całość, która doskonale współgra z bryłą, nawiązując do kamiennej elewacji i tym samym znakomicie podkreślając monumentalny charakter budowli.

Budynek wielorodzinny nowy

Osiedle nad stawem, Kraków
Autorzy: Biuro Architektury Stosowanej
Z opinii jury: Przy pomocy prostych form stworzono klimat, dzięki któremu obiekt wyróżnia się z otoczenia, wprowadzając w jego przestrzeń nową jakość wizualną.

Budynek po rekonstrukcji i adaptacji

Termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Hetmańskiej 101 w Poznaniu
Autor: Bogna Zawadzka
Z opinii jury: Kapituła Konkursu jednomyślnie doceniła prostotę i oszczędność środków, dzięki którym osiągnięto nową jakość, nie niszcząc przy tym pierwowzoru.

Budynek niemieszkalny

Wieżowiec Nobel Tower Park Naukowo-Techniczny w Poznaniu
Autorzy: Iron Tower Investment
Z opinii jury: Kapitułę Konkursu urzekła elewacja silnie inspirowana funkcją budynku. Efektowny sposób użycia technologii i materiałów został uznany przez Jury za udaną próbę wprowadzenia nowej jakości w otoczenie.

Budynek po renowacji

Dom gościnny AGH „Sienkiewiczówka”, Kraków
Autorzy projektu renowacji: Studio Architektoniczne Wojciech Kozub.

Konkurs Fasada Roku organizowany jest w krajach, w których działa firma Baumit. Budynki nagrodzone na etapie krajowym, w kolejnym roku mają szansę zdobyć tytuł Europejskiej Fasady Roku.
Więcej informacji: www.baumit.com

Autor: Konkurs Fasada Roku Baumit - materiały prasowe
Zdjęcia: Konkurs Fasada Roku Baumit - materiały prasowe
Data publikacji: 22.06.2015 14:09

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!