archirama.pl

Konkurs architektoniczny Fasada Roku 2015

Rozpoczęła się IX edycja konkursu Fasada Roku. Organizowany przez firmę Baumit plebiscyt promuje najlepsze polskie budynki, w których do wykonania elewacji zastosowano kompletną technologię cenionego producenta tynków i systemów ociepleń. Tegoroczna edycja trwa od 1 września 2015. Jej zwycięzców poznamy w pierwszej połowie 2016 roku. Laureaci wezmą udział w międzynarodowej odsłonie edycji

Fasada Roku 2015. Nowa edycja konkursu architektonicznego

Fasada Roku 2015 - nowa edycja rozpoczęła się 1 września 2015

Fot: Konkurs Fasada Roku Baumit - materiały prasowe

Fasada Roku

Konkurs architektoniczny Fasada Roku organizowany jest od 2007 roku. W każdej edycji udział biorą liczne biura projektowe, inwestorzy, wykonawcy, właściciele oraz zarządcy nieruchomości, zgłaszający swoje obiekty. W tegorocznej, dziewiątej już edycji mogą wziąć udział realizacje budowlane ukończone w 2015 roku, między 1 stycznia a 31 grudnia.
Do konkursu mogą być zakwalifikowane obiekty, których elewacje zostały wykonane przy użyciu materiałów firmy Baumit, systemów ociepleń, systemów tynkowych z wykończeniem lub produktów renowacyjnych z wykończeniem. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest całkowite ukończenie elewacji, w tym elementów dodatkowych, takich jak barierki, balustrady, tarasy, strefy cokołowe. Kable czy druty powinny być zabudowane.

Zgłoszenia do udziału w konkursie architektonicznym

Termin składania zgłoszeń mija 31 grudnia 2015. Rejestracja w konkursie prowadzona jest za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.fasadaroku.pl. Zgłaszający powinien udostępnić dokumentację fotograficzną obiektu. Zdjęcia powinny przedstawiać budynek na tle otoczenia, z rzutami ze wszystkich stron oraz ze zbliżeniami na konkretne detale. Profesjonalna sesja pomoże podkreślić walory wizualne obiektu, zwiększając szanse na zajęcie wysokiego miejsca. Podczas zgłaszania obiektów zabytkowych lub po termomodernizacji warto dołączyć zdjęcia sprzed prac remontowych. 

Pięć kategorii, wyróżnienia i nagrody

Podobnie jak w poprzedniej edycji, do konkursu Fasada Roku 2015 można  zgłaszać obiekty w pięciu kategoriach, w tym jako „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” oraz „Budynek po renowacji”. W każdej z kategorii nagrodą główną jest 10 tys. zł.
Laureaci w poszczególnych kategoriach będą zakwalifikowani do kolejnego etapu, konkursu na poziomie europejskim.
Jury konkursu oceniać będzie jakość współczesnej architektury i wartość estetyczną, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a także prawidłowość realizacji projektu i staranność wykonania.

Międzynarodowy konkurs

O popularności plebiscytu świadczy fakt, że do tej pory wzięło w nim udział ponad 1000 fasad. W Polsce znajduje się wiele niesamowitych obiektów, które warto pokazać światu. A taką możliwość otrzymają zwycięzcy poszczególnych kategorii, ponieważ najlepsze obiekty wezmą udział w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge. Międzynarodowa formuła plebiscytu to niezwykła szansa zaprezentowania poza granicami kraju nie tylko budynków, ale również ludzi i firm, którzy za nimi stoją – podkreśla Aleksandra Gilewska, manager ds. marketingu z firmy Baumit.
Rozstrzygnięcie II edycji Baumit Life Challenge zaplanowane jest na wiosnę 2016 roku. Międzynarodowe jury konkursu dokona wyboru najlepszej europejskiej fasady. Wśród architektów oceniających prace biorące udział w Life Challenge jest również reprezentant Polski, Piotr Kostka. Architekt, prezes Poznańskiego Oddziału SARP prowadzi wraz z Hanną Kurką pracownię projektową „Kostka & Kurka Architekci”.

Wybierz najlepszą fasadę

Wszystkie zgłoszone do udziału w konkursie realizacje będą prezentowane na stronie www.fasadaroku.pl. Od 1 października 2015 do 31 stycznia 2016 każdy internauta odwiedzający serwis będzie mógł wskazać swojego faworyta w danej kategorii oddając swój głos. Najbardziej popularne obiekty w każdej z pięciu konkursowych kategorii zdobędą Wyróżnienie Internautów. Szansę na nagrodę mają także nominujący. Każda osoba oddająca głos w plebiscycie otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit, jeśli wytypowane obiekty w przynajmniej trzech kategoriach pokryją się z decyzją Jury.
Więcej informacji www.fasadaroku.pl >>  
www.baumit.com  >>


Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i doświadczenia w produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 21 lat, ma w kraju trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach koło Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych Baumit zdobył w zakresie produkcji i sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje także m.in. produkty do układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Autor: KZ
Zdjęcia: Konkurs Fasada Roku Baumit - materiały prasowe
Data publikacji: 1.09.2015 14:47

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!