archirama.pl

Konkurs architektoniczny KOŁO: ogłoszenie wyników

SARP i KOŁO zapraszają na ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego Projekt łazienki 2015

Konkurs KOŁO na projekt łazienki 2015

Konkurs architektoniczny KOŁO na projekt łazienki 2015

Fot: Sanitec KOŁO

XVII edycja konkursu architektonicznego Projekt Łazienki 2015 zbliża się do końca. Wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) i firma Sanitec Koło zapraszają na ogłoszenie wyników konkursu na koncepcję toalety publicznej dla Wrocławia. Uroczystość odbędzie się 25 czerwca 2015 o godzinie 11.00 we wrocławskim Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin we Wrocławiu.

Na spotkaniu zobaczyć będzie można najlepsze projekty planowanej toalety publicznej w Parku Zachodnim we Wrocławiu. Autorzy prac musieli wpisać bryłę w lokalny kontekst. Budynek miałby powstać w jednym z dziesięciu wrocławskich parków, na obszernym, liczącym 75 hektarów terenie zielonym. Park Zachodni mieści się między ludnymi osiedlami mieszkaniowymi z lat 70. XX wieku, jest popularnym miejscem wypoczynku. Przestrzenie do zabawy, boisko i efektowna polana widokowa w starorzeczu Odry przyciągają różne grupy użytkowników. Nowy budynek powinien korzystnie uzupełniać krajobraz, a ponadto powinien być uzupełniony o dodatkowe elementy albo funkcje przydatne dla osób korzystających z toalety lub wypoczywających w parku.

W trakcie organizatorzy i członkowie jury zaprezentuje nagrodzone i wyróżnione prace, w tym projekt wybrany w internetowym plebiscycie.  

 

Ogłoszenie wyników konkursu Projekt Łazienki 2015
25 czerwca 2015, 11.00-13.00
Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

Autor: KZ
Zdjęcia: Sanitec KOŁO
Data publikacji: 16.06.2015 13:46

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!