archirama.pl

Konkurs architektoniczny LafargeHolcim Awards

Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP objęło patronatem konkurs architektoniczny równoważony LafargeHolcim Awards. Konkurs promuje zrównoważony rozwój w budownictwie

Współczesna architektura i zrównoważony rozwój: konkurs LafargeHolcim Awards

Otwarta szkoła na Haiti. Autorzy: Grupa projektowa BALON

Fot: Grupa Projektowa BALON

łówna nagroda w konkursie architektonicznym LafargeHolcim Awards to 150 tysięcy dolarów. Termin zgłaszania projektów upływa 21 marca 2017 roku. Otwarta formuła konkursu umożliwia zgłaszanie różnych projektów architektonicznych; ich wspólną cechą ma być pozytywny wpływ na środowisko. Organizatorzy poszukują pomysłów wykorzystujących założenia zrównoważonego rozwoju.
O nagrodę główna mogą rywalizować autorzy projektów, które są możliwe do zrealizowania. Zgłaszać można zarówno projekty niezrealizowane, jak i te, których realizacja już trwa. Regulamin konkursu precyzuje jednak, że prace budowlane nie mogły rozpocząć się wcześniej, niż 4 lipca 2016.
W kategorii Nowe Pokolenie swoje prace mogą zgłaszać architekci którzy nie ukończyli 30 lat. W tej kategorii można zgłaszać nowatorskie idee i rozwiązania, bez względu na to, czy istnieje prawdopodobieństwo ich realizacji.
Prace do konkursu w Kategorii Głównej mogą zgłaszać architekci, inżynierowie, urbaniści, planiści a także przedsiębiorcy i filmy budowlane.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia do aktualnej edycji przyjmowane są
do 21 marca 2017 roku za pomocą specjalnego formularza na stronie www.lafargeholcim-awards.org/enter. Rozpatrywane są wyłącznie zgłoszenia w języku angielskim.
Więcej informacji: www.lafargeholcim-awards.org/awards oraz www.fundacjawspolnie.pl.

Autor: KZ
Zdjęcia: Grupa Projektowa BALON
Data publikacji: 8.11.2016 10:22

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!