archirama.pl

Konkurs architektoniczny ROCKWOOL. Zmień wizję w projekt

Przypominamy o trwającym konkursie architektonicznym Zmień wizję w projekt, który organizowany jest już po raz czwarty przez firmę ROCKWOOL.  Tegoroczne hasło konkursu brzmi „Wyobraźnia bez granic”, a na zwycięzcę czeka wyjazd do Szanghaju

Konkurs architektoniczny - wygraj wyjazd do Szanghaju

Spotkanie ze współczesną architekturą Dalekiego Wschodu, czyli Zmień wizję w projekt

Fot: www.rockwool.pl

Konkurs architektoniczny

Już tylko do 18 września można nadsyłać zgłoszenia w konkursie architektonicznym ROCKWOOL.
Do udziału w konkursie architektonicznym Zmień wizję w projekt zaproszeni są architekci prowadzący działalność w Polsce.  Do konkursu zgłaszać można projekty i realizacje obiektów współczesnej architektury. Zgłoszenia mogą dotyczyć obiektów użyteczności publicznej, obiektów komercyjnych czy wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Regulamin nie przewiduje natomiast zgłoszeń domów jednorodzinnych.
Jeden uczestnik – architekt lub zespół projektowy – może zgłosić na konkurs tylko jeden projekt. Warunkiem dopuszczenia do udziału jest wykorzystanie w projekcie paneli elewacyjnych ROCKPANEL i/lub systemu ociepleń ECOROCK FF. Celem konkursu jest pokazanie możliwości twórczego użycia tych systemów.

Termin nadsyłania prac upływa 18 września 2015, zaś ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 5 października.

Autorzy najwyżej ocenionych projektów, którzy najlepiej uchwycą hasło konkursu „Wyobraźnia bez granic”, polecą do pełnego inspiracji i słynącego z bogatej architektury Szanghaju. Nagrodą w konkursie jest sześciodniowy, wspólny wyjazd laureatów czterech nagród do dalekowschodniej metropolii.  
Laureaci dotychczasowych edycji konkursu architektonicznego odwiedzili miasta znane ze współczesnej architektury, Barcelonę, Dubaj oraz Singapur.


Płyty elewacyjne ROCKPANEL – stosowane są na fasadach, jako elementy ozdobne wokół dachów oraz elementy wykończeniowe w budynkach. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, o różnej fakturze i wzorach.
System ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK FF – system tynków i farb w przeszło160 kolorach, oferujący możliwość operowania wieloma strukturami i różnorodną granulacją tynków

 
Więcej informacji o konkursie architektonicznym, w tym regulamin: www.konkurs.rockwool.pl >>

Autor: KZ
Zdjęcia: www.rockwool.pl
Data publikacji: 20.04.2015 14:14

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!