archirama.pl

Konkurs architektoniczny ŻYCIE W ARCHITEKTURZE VII edycja Konkursu MURATORA ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

W VII edycji Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE nagrodzone zostaną najlepsze obiekty architektury zrealizowane w Polsce w XXI wieku. Architekci mogą zgłaszać swoje projekty do konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE do 30 września. Konkurs architektoniczny obejmuje budynki ukończone w latach 2000 – 2012.

Konkurs Życie w Architekturze

Konkurs Życie w Architekturze To pierwsza w historii naszego kraju nagroda w dziedzinie architektury przyznana przez Prezydenta Rzeczypospolitej. 

Prace na konkurs ŻYCIE W ARCHITEKTURZE można składać na stronie www.zyciewarchitekturze.pl. Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce przyzna Prezydent Bronisław Komorowski, który objął honorowy patronat nad konkursem. To pierwsza w historii naszego kraju nagroda w dziedzinie architektury przyznana przez Prezydenta Rzeczypospolitej.

Wyróżnienia przyznają: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki, natomiast internauci wybiorą Ulubieńca Polski, głosując na stronie www.zyciewarchitekturze.pl.

Nagrody w czterech kategoriach (użyteczność publiczna, budynek wielorodzinny, dom jednorodzinny, przestrzeń publiczna) przyzna jury w składzie: prof. Dariusz Kozłowski (Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej), Jerzy Grochulski (Prezes SARP, Członek Rady Międzynarodowej Unii Architektów), Wojciech Gęsiak (Prezes Izby Architektów RP), Marek Sietnicki (współzałożyciel pracowni Mellon Architekci), Ewa P. Porębska (redaktor naczelna miesięcznika „Architektury-murator”, juror Europejskiej Nagrody Architektonicznej imienia Miesa van der Rohe 2013, członek Rady Ekspertów Nagrody European Prize for Urban Public Space) oraz troje jurorów z ramienia Kancelarii Prezydenta.

7 listopada 2012 odbędzie się prezentacja autorów 12 finałowych realizacji przed jury w warszawskiej galerii Zachęta, otwarta dla publiczności i mediów. Od 29 października do 18 listopada internauci będą głosować na Ulubieńca Polski na stronie www.zyciewarchitekturze.pl. 5 grudnia 2012 odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i finałowa gala wręczenia nagród. Organizatorem Konkursu jest redakcja miesięcznika „Architektura-murator”.

Partnerzy: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Sponsorzy główni: Dornbracht, Plac Bankowy 1.
Sponsorzy: Fakro, Pfleiderer, PZU, Roben, Selena.

 

Data publikacji: 24.08.2012 14:45

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!