archirama.pl

Konkurs architektoniczny SARP. Nagroda Roku 2014

Najlepsza architektura współczesna w Polsce nagrodzona zostanie w konkursie SARP. Zgłoszenia nadsyłać można do 6 marca 2015

Jakub Wacławek i Grzegorz Stiasny laureaci Honorowej Nagrody SARP 2012

Honorowa Nagroda SARP to najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane polskim architektom za całokształt twórczości. Laureatami nagrody za rok 2012 zostali Jakub Wacławek i Grzegorz Stiasny z pracowni architektonicznej ARÉ.

Fot: Materiały prasowe ARE

Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) ogłosiło kolejną edycję dorocznego konkursu architektonicznego. Do 6 marca 2015 trwa przyjmowanie zgłoszeń do Nagrody Roku SARP 2014 za najlepszy zrealizowany obiekt architektoniczny w Polsce w roku 2014 a także Nagrody SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony w tym samym roku ze środków publicznych.
Występować o nagrodę mogą zarówno projektanci budynków, inni architekci, jak i jednostki statutowe SARP, biura i pracownie projektowe, inwestorzy i organa administracji publicznej, wreszcie redakcje po uzyskaniu zgody autorów projektu. 

Konkurs architektoniczny: zgłoszenie

Zgłoszenie powinno zawierać informacje o składającej je osobie lub instytucji (adres, dane do kontaktu), imiona i nazwiska autorów wskazanego projektu wraz z nazwa i adresem pracowni. Analogicznie należy przygotować dane dotyczące inwestora i wykonawcy budynku.
Ponadto podać należy opis źródeł finansowania (publiczne/prywatne), scharakteryzować obiektu w tekście o objętości nie przekraczającej dwóch stron maszynopisu w formacie A-4. Uzupełniające zgłoszenie ilustracje, rysunki i zdjęcia mogą być umieszczone na najwyżej czterech arkuszach formatu A4.
W wersji elektronicznej wniosku, dostarczanej na płycie CD, znajdować się powinno: 8 do 12 zdjęć w formatach TIFF lub JPG, rozdzielczość min. 300 dpi, z informacją o autorstwie zdjęć; rysunki wyłącznie w formatach EPS, PDF (sytuacja, po jednym rzucie, przekroju obiektów zgłoszonych do konkursu Nagroda Roku), charakterystyka obiektu.

Komplet dokumentów należy nadesłać na adres:
Dział Wydawnictw i Promocji Architektury,
Zarząd Główny SARP
ul. Foksal 2, 00-950 Warszawa,
(kontakt: agnieszkabulanda@sarp.org.pl lub redakcja@sarp.org.pl)

Regulamin Nagrody dostępny jest na stronie www.sarp.org.pl
Autor: materiały prasowe SARP
Zdjęcia: Materiały prasowe ARE
Data publikacji: 29.01.2015 12:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!