archirama.pl

Konstruktorska Business Center. Nowy biurowiec w Warszawie

Architektura Warszawy to między innymi kolejne biurowce. Jednym z nich jest Konstruktorska Business Center (KBC). Siedmiopiętrowy budynek zaprojektowany przez firmę Epstein ma powierzchnię najmu przekraczającą 48 tys. mkw. To bryła dla tych, którzy potrzebują naprawdę dużego biura – inwestor chwali się największym piętrem biurowym w Polsce, o powierzchni ponad 7 300 mkw.  

Konstruktorska Business Center. Architektura Warszawy

Konstruktorska Business Center. Współczesna architektura Warszawy, czyli biurowce

Fot: HB Reavis - materiały prasowe


Współczesna architektura Warszawy: biurowce

Na warszawskim Mokotowie powstają kolejne biurowce. Jednym z nich jest Konstruktorska Business Center (KBC). Siedmiopiętrowy budynek zaprojektowany przez firmę Epstein ma powierzchnię najmu przekraczającą 48 tys. mkw. To bryła dla tych, którzy potrzebują naprawdę dużego biura – inwestor chwali się największym piętrem biurowym w Polsce, o powierzchni ponad 7 300 mkw.


Zrównoważony rozwój i ogród na dachu

Konstruktorska Business Center ma certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „bardzo dobry”. Budynek ma być zasilany tylko energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Dla dbających o kondycję pracowników przygotowano 100 stojaków rowerowych, szatnie i prysznice, dla bardziej leniwych i zamożniejszych 34 stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Przedstawiciel inwestora, firmy HB Reavis, zapewnia, że stacje te są już wykorzystywane. Dla najliczniejszej zapewne grupy pracowników, którzy dojeżdżają do pracy metrem, zarządca budynku zorganizował bus kursujący między stacją metra a samym budynkiem.  
Pod bryłą budynku znajduje się 1050 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Nad garażem powstał natomiast efektowny ogród.

Ogród na dachu garażu

Na pierwszy rzut oka trudno odgadnąć, że ogród powstał stosunkowo niedawno nad podziemnym garażem. Kilkumetrowe, dobrze rozrośnięte drzewa,  płytkie, ale rozległe sadzawki o powierzchni przeszło 660 mkw i pagórki porośnięte tysiącami roślin zmieniają patio w małą zieloną oazę dla zestresowanych pracowników biurowych. Co ważne, ogród jest publicznie dostępny – trzeba tylko wiedzieć, że istnieje. Można się do niego dostać przez jedno z dwóch lobby, albo stołówkę. Polecamy!
Co ciekawe, wielkie drzewa posadzono dopiero po zakończeniu budowy, przenosząc kilkutonowe ciężary ponad elewacją. Jak wygląda taka operacje? Już wkrótce GALERIA
Autor: KZ
Zdjęcia: HB Reavis - materiały prasowe
Data publikacji: 12.06.2014 15:18

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!