archirama.pl

Królowa otworzy wielką wannę. Muzeum w stylu nowoczesnym

Stedelijk Museum wzbogaciło się o nowe skrzydło. Styl nowoczesny budynku przypominającego kształtem wielką wannę ciekawie komponuje się z XIX wiecznym gmachem. W "wannie" znajdzie się przestrzeń ekspozycyjna, a także restauracja i sklep.

Nowe skrzydło Stedelijk Museum

Budynek przypominający na pierwszy rzut oka wielką wannę to nowe skrzydło Stedelijk Museum

Fot: materiały prasowe

Budynek w stylu nowoczesnym będzie też nowym wejściem do zabytkowej cześci muzeum. Już w sobotę uroczyście otwarzy go królowa Beatrix. Od niedzieli gmach zostanie udostępniony wszystkim zwiedzającym.

Zobacz przykłądy nowoczesnej architektury

Wanna” projektu Benthem Crouwel Architects to ponad 9 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Jedna trzecia powierzchni znajduje sie pod ziemią i jest przeznaczona pod wystawy wymagające wyłącznie sztucznego oświetlenia.

Stedelijk Museum to jeden z najważnieszych budynków na kulturalnej mapie Amsterdamu. Znajduje się tu bogata kolekcja malarstwa XIX I XX wieku.

Zdjęcia: materiały inwestora, materiały prasowe
Data publikacji: 21.09.2012 10:35

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!